W meczu liderów - padł remis. Stal grała z Motorem

Lubelski Motor rozegrał kolejny tej zimy mecz kontrolny. Lider piłkarskiej III-ligi spotkał się w Mielcu z wymagającym rywalem - Stalą, która przewodzi drugoligowej stawce. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Był to piąty sparing rozegrany przez zespół trenera Tomasza Złomańczuka w okresie przygotowawczym. Lublinianie trzy mecze wygrali, jeden przegrali i raz padł remis - właśnie w Mielcu.

W pierwszej połowie nieco lepiej prezentowali się gospodarze, co potwierdzili golem. W 29. minucie, po rzucie rożnym piłka trafiła do Sebastiana Zalepy, a ten pokonał Pawła Sochę.

Po zmianie stron Motor zaczął grać zdecydowanie odważniej i mecz nabrał rumieńców. Teraz stroną atakującą byli lublinianie. W 51. minucie Rafał Król doprowadził do wyrównania. Akcja była odzwierciedleniem tej, po której bramkę zdobyła Stal. Żółto-biało-niebiescy poszli za ciosem i w 69. minucie objęli prowadzenie. Król idealnie obsłużył Marcina Michotę, a ten skierował piłkę do siatki bramki Stali. Wkrótce lublinianie zdobyli jeszcze jednego gola, ale arbiter go nie uznał. W rewanżu gospodarze, którzy jakby zachowali więcej sił doprowadzili do wyrównania, a strzelcem bramki był Sebastian Łętocha.

Następny mecz towarzyski lublinianie rozegrają w sobotę - 27 na bocznym boisku Areny Lublin, a ich przeciwnikiem będzie Radomiak Radom.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Stal Mielec 2 (1)

Motor Lublin 2 (0)

Bramki: Zalepa (29.), Łętocha (80.) - Król (51.), Michota (69.). Stal: Kozioł - Zalepa, Sulewski, Bierzało, Żubrowski (46. Marciniec) - Cholewiak (46. Żegleń), Prokić (46. Łętocha), Nowak (46. Radulj), Lech (46. Oziębło), Sobczak (46. Prejs) - Getinger (46. Stec)

Motor: Socha - Falisiewicz (60. Kowalczyk), Komor, Gieraga, Prusinowski (60. Dykij) - Mroczek (46. Tymosiak), Bednara (46. Kamiński), Piekarski (46. Król), Michota (70. Mroczek) - Drozd (46. Stachyra), Myśliwiecki (60. Piątek).