Stadion w Mielcu im. Grzegorza Laty? Kibice mówią "Nie"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek chce, by stadion w Mielcu nosił im. Grzegorza Laty. Innego zdania są natomiast kibice Stali Mielec, którzy dla pomysłu szefa PZPN mówią "nie".

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLStadion, na którym swoje spotkania w II lidze rozgrywają piłkarze Stali Mielec ma nosić im. Grzegorza Laty. Tak przynajmniej chce Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na wtorkowym zjeździe delegatów przedstawił swój pomysł i oznajmił, że w środę wyśle w tej sprawie specjalny list do prezydenta Mielca, Daniela Kozdęby.

Informacja ta poruszyła środowisko kibiców Stali. Ci na zamieszczonym na Facebooku profilu "Chłopcy ze Stali" powiedzieli stanowcze "nie" pomysłowi szefa PZPN.

Dotarły do nas informację odnośnie listu Zbigniewa Bońka do Prezydenta naszego miasta w którym szef PZPN zaproponował, by stadion miejski w Mielcu nazwać imieniem G.Laty.

Jesteśmy całkowicie przeciwni takiemu rozwiązaniu. Nie możemy pozwolić, by nasz drugi dom czyli Solskiego 1 nosił nazwę osoby, która w żaden sposób po zakończeniu kariery piłkarskiej nie zainteresowała się losami klubu w którym się wychował. Będąc szefem PZPN, a także senatorem naobiecywał wiele rzeczy, które miały pomóc wyciągnąć Stal z trudnej sytuacji w jakiej wtedy się znajdowała. Niestety na obietnicach się skończyło.

W Mielcu mamy wiele zasłużonych osób, które dużo bardziej zasługują, by nadać ich imieniem stadion w Mielcu. Mamy nadzieję, że Rada Miejska, która decyduje o tym podejdzie do sprawy ze zdrowym rozsądkiem i odpowiedź na list Z.Bońka będzie negatywna. Jeśli jednak nie, będziemy reagować w inny sposób.

STANOWCZO MÓWIMY NIE DLA G.LATY W MIELCU!

- czytamy w liście.