100 milionów domów - do tylu dotarł z Torunia Copernicus Cup

Do ponad 100 milionów gospodarstw domowych dotarł bezpośredni przekaz z telewizyjny z toruńskiego mityngu Copernicus Cup 2016 - takie wyniki zaprezentował Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Miting organizowany drugi raz w Arneie Toruń był transmitowany nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Europy. Sygnał dotarł również do mieszkańców Ameryk Północnej i Południowej (oraz Karaibach, a także do Azji i krajów Afryki. Przełożyło się to - jak informuje PZLA - na wynik 105,8 mln gospodarstw domowych. Oznacza to, iż ok. 300 mln osób, mogło obejrzeć jak Ewa Swoboda ustanawiała w Toruniu halowy rekord świata juniorek w biegu na 60 metrów

II Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus CUP - Toruń 2016 odbył się 12 lutego w Arenie Toruń. W Polsce transmisję "na żywo" z drugiej edycji mitingu przeprowadziła Telewizja Polska.

Copernicus Cup dla Torunia ma być przepustką do znacznie większej imprezy - miasto jest uznawane za faworyta rywalizacji o organizację halowych mistrzostw Europy w 2019 r. Konkuruje z trzema innymi miastami. Decyzja ma zapaść w kwietniu.