Lech Poznań ma trenerki, które w dodatku... zdobywają medale

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że w Lechu Poznań na stanowiskach trenerskich zatrudniane są również kobiety. Trzy z nich są jeszcze czynnymi piłkarkami i właśnie zdobyły medale mistrzostw Polski.
W zakończony weekend w Poznaniu odbyły się akademickie mistrzostwa Polski w futsalu kobiet i mężczyzn. W rywalizacji pań po złoto sięgnął UAM Poznań, zaś po srebro AWF Poznań. W barwach tej drugiej drużyny grają trzy trenerki, które na co dzień pracują w Lech Poznań Football Academy, gdzie szkoleni są najmłodsi. - Prowadzę dwie grupy, z roczników 2010 i 2011, czyli maluszki. Sprawia mi to ogromną przyjemność, gdy widzę jak te dzieci cieszą się grając w piłkę - przyznaje w rozmowie z Lech TV Alicja Zając, jedna z trenerek Lecha, która została wybrana MVP zakończonych mistrzostw Polski.

Warto wspomnieć, że w akademii Lecha Poznań szkoleni są nie tylko chłopcy, ale także dziewczynki. Choć na razie w tych najmłodszych grupach, w których dzieci trenują w grupach mieszanych. - Mam w grupie jedną dziewczynkę. Mam nadzieję, że za kilka lat to ja będę ją oglądała na dużym boisku - przyznaje Alicja Zając.

Oprócz Alicji Zając srebrne medale w barwach AWF Poznań wywalczyły też dwie inne trenerki Lecha, Adriana Sikora i Edyta Walczak. Warto dodać, że szkoleniowcem ekipy AWF był też trener Lecha, Marek Molewski.Zdjęcie Lech Poznań Kronika 2013/2014 Zdjęcie PUMA DOMOWA Koszulka Meczowa LECH POZNAŃ 741038-02 Zdjęcie PUMA Wyjazdowa Koszulka LECH POZNAŃ 743261-03
Lech Poznań Kronika 2013/2014 PUMA DOMOWA Koszulka Meczow... PUMA Wyjazdowa Koszulka LEC...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info