Akademicy wrócili na właściwe tory. AZS UMCS powalił Tura

Po lekkim załamaniu formy w poprzedniej kolejce II-ligi koszykarzy, kiedy to domlublin.pl AZS UMCS przegrał z Sokołem Ostrów Mazowiecka wszystko wróciło do normy. Tym razem akademicy wręcz zdeklasowali Tur Basket Bielsk Podlaski.

Zwycięstwo zespołu trenera Przemysława Łuszczewskiego, przy jednoczesnej porażce lidera Księżaka Łowicz z Rosą Sport Radom sprawiło, że drudzy w tabeli lublinianie tracą do przewodzących stawce lublinian zaledwie dwa punkty.

Wracając do spotkania z Turem, to już tradycyjnie akademicy przespali pierwszą kwartę, którą przegrali 21:24. Potem już jednak AZS UMCS niepodzielnie panował na parkiecie. Z upływem czasu przewaga gospodarzy rosła, a drużyna z Bielska Podlaskiego nie mogła znaleźć sposobu na bardzo dobrze dysponowanego Rafała Króla. Już do przerwy lublinianie wygrywali 50:37.

W drugiej części spotkania ten dystans systematycznie rósł i przed czwartą kwartą Tur miał już do odrobienia 30 punktów, co oczywiście było niemożliwe do wykonania. W ostatniej części meczu przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła. Dobrą partię rozegrał też Piotr Jagoda, który od niedawna gra w AZS UMCS, a do drużyny akademickiej trafił z... ligi TKKF. Niemniej jednak to doświadczony zawodnik, który swego czasu występował nawet w Tauron Basket Lidze (Polonia Warszawa), a także m.in. w lubelskim Starcie.

W następnej kolejce - 27/28 lutego akademicy zmierzą się w stolicy z Polonią.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

domlublin.pl AZS UMCS 92

Tur Basket Bielsk Podlaski 57

Kwarty: 21:24, 29:13, 25:8, 17:12.

AZS: Król 17 (2), Karolak 9 (1), Wiśniewski 9, Marciniak 6, Tradecki 4 oraz Jagoda 14 (2), Krzeszowski 11 (1), Stefaniuk 11 (2), Gałan 7, Beczek 4, Miturski.

Tur Basket: Zabielski 12 (1), Bajtus 10, Mateusz Bębeniec 10 (3), Kuczyński 8 (1), Andrzejczuk 2 oraz Kus 11 (2), Maciej Bębeniec 2, Jóźwiuk 2, Bartoszewicz, Dmitruk, Roszczyc.

Wyniki pozostałych spotkań XX kolejki: Polonia Warszawa - Start II Lublin 65:97, KK Warszawa - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 67:63, KS Shmoolky Warszawa - Stal Stalowa Wola 91:84, Rosa Sport Radom - Księżak Łowicz 86:76, MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl - Sokół Ostrów Mazowiecka 85:55.