Kibicu ty też możesz wspomóc Radomiaka. Przekaż 1 procent

Od kilkunastu dni trwa akcja II ligowego Radomiaka Radom, zachęcająca sympatyków klubu, którzy są podatnikami - do przekazywania jednego procenta na rzecz rozwoju ulubionej drużyny.
Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu - Radomiak.pl - jeden procent może przekazać: podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnik objęty liniowo 19-procentową stawką podatku, podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych. Aby zachować prawo do przekazania jednego procenta należy złożyć rozliczenie roczne w ustawowym terminie, tj. do 30 kwietnia dla podatku dochodowego od przychodów osób fizycznych PIT-36, PIT-37, odpłatnego zbycia papierów wartościowych PIT-38.

Właśnie w taki sposób pełnoletni kibic Zielonych może przyczynić się do dodatkowego wsparcia swojej ulubionej drużyny. A, że beniaminek II ligi niejednokrotnie mógł liczyć na swoich fanów (nie tylko jeśli chodzi o aspekt finansowy) - pokazały to chociażby statystyki pierwszej rundy, kiedy kibice Zielonych stanowili najliczniejszą grupę dopingującą klub w meczach wyjazdowych! Z kolei na każdy pojedynek podopiecznych Jacka Magnuszewskiego w Radomiu przychodzi ponad 3 tys. widzów. - Rozwój klubu i wsparcie finansowe to nieodłączne elementy by doprowadzić drużynę do sukcesu. Pozyskane z 1% środki pozwolą na inwestowanie w zawodników, sprzęt sportowy czy organizację meczów i zajęć dla drużyny Radomiaka. Zbieramy środki przy współpracy z Fundacją Studencką "Młodzi-Młodym" - czytamy. 

Jak możesz pomóc? Wypełniając PIT: Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261  z celem szczegółowym: RADOMIAK RADOM 4986