Asseco Resovia lepsza w każdym elemencie [STATYSTYKI]

Siatkarze Asseco Resovii nie mieli większych problemów, by pokonać u siebie Łuczniczkę Bydgoszcz w meczu 18. kolejki PlusLigi. Rzeszowianie dominowali w każdym z elementów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mistrzowie Polski wygrali 3:0 i jedynie w trzecim secie na chwilę stracili koncentrację, pozwalając zbliżyć się nieco rywalom. Ostatecznie jednak wygrali pewnie i sięgnęli po ważne trzy punkty. Szczególnie istotna w tym spotkaniu była zagrywką, którą resoviacy ustawiali sobie grę. Bezpośrednio zdobyli tym elementem sześć punktów, Łuczniczka dwa, ale goście mieli zdecydowanie większe problemy także z innymi zagrywkami resoviaków. To miało bezpośrednie przełożenie na przyjęcie, w którym przyjezdni popełnili aż 14 błędów! Asseco Resovia pomyliła się w przyjęciu dwa razy, ale ogólnie lepsza w tym elemencie byłą tylko o dwa procent (46:44). To efekt słabszego trzeciego seta, w którym Michał Ruciak sprawił rzeszowianom trochę problemów.

Dobra zagrywki i lepsze przyjęcie przełożyło się też na grę na siatce. Asseco Resovia była lepsza w ataku (56:48 procent skuteczności) i w bloku (8:4). Znakomite spotkanie rozegrali szczególnie środkowi mistrza Polski, Dawid Dryja i Russell Holmes. W obronie i przyjęciu uwijał się też Krzysztof Ignaczak, który został uznany najlepszym graczem meczu, a grą kolegów dobrze kierował Lukas Tichacek.

Najwięcej punktów w meczu zdobył jednak Bartosz Kurek, który uzbierał ich aż 19. Miał 52-procentową skuteczność w ataku, zaliczył dwa asy i trzy bloki. Z 10 punktami na koncie mecz zakończył wspomniany Holmes, który w ataku skończył sześć piłek na osiem, do tego zaliczył trzy bloki i asa. W ekipie z Bydgoszczy najwięcej punktów, dziewięć zdobył Jakub Jarosz.