Stomil Olsztyn przed sparingiem i z wypłatą na koncie

Olsztyński pierwszoligowiec w sobotę rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. OKS zmierzy się z rezerwami Legii Warszawa. Początek meczu, który zostanie rozegrany w Ciechanowie o godz. 10.
Dla biało-niebieskich będzie to dopiero trzeci sparing w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej. Z powodu kłopotów, z jakimi zmaga się OKS, klub od nowa poszukuje sparingpartnetów, którzy chcieliby sprawdzić się na tle Stomilu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mirosław Jabłońskiego do tej pory zremisowali z ŁKS-em Łomża oraz Mławianką Mława (oba mecze po 1:1) oraz wygrali z Koroną Ostrołęka 7:0.

Zmierzą się z rezerwami Legii

Piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur w sobotę zmierzą się z drugim zespołem Legii Warszawa. Spotkanie pierwotnie miał zostać rozegrane w Ostrołęce - zgody na rozegranie meczu nie wydała jednak policja, która obawiała się zamieszek wśród kibiców obu drużyn. Ostatecznie obie drużyny spotkają się w Ciechanowie.

Jak przyznaje Łukasz Jegliński, pomocnik OKS-u, dla jego zespołu najważniejsze jest rozegranie jak największej ilości spotkań kontrolnych. - Dzięki temu będziemy mogli szybciej odnaleźć odpowiedni rytm meczowy - mówi sportowiec. - Dla nas ten mecz będzie bardzo wartościowy, a rezerwy Legii, zagrają bardzo mocnym składem. W drugim zespole z Warszawy grają głównie młodzi chłopacy, ale są oni bardzo zdolni.

Czasu do rozpoczęcia ligi jest coraz mniej. Pierwszy mecz o ligowe punkty biało-niebiescy rozegrają przed własną publicznością, w sobotę 5 marca z Olimpią Grudziądz (godz. 13). - Pracujemy według wcześniej założonego planu - przyznaje piłkarz Stomilu. - Trener Mirosław Jabłoński od początku przygotowań przedstawił nam zarys, w jaki sposób chciałby przygotować zespół do rundy rewanżowej. Mamy grać wyższym pressingiem, co staramy się robić na każdym treningu.

Co słychać w Stomilu?

Z informacji "Wyborczej Olsztyn" wynika, że zgodnie z obietnicą, jaką Mariusz Borkowski, prezes Stomilu złożył piłkarzom na początku lutego, wypłata za poprzedni miesiąc znalazła się na kontach piłkarzy. W tym tygodniu włodarz klubu na specjalnej konferencji prasowej miał przekazać więcej informacji na temat obecnej sytuacji drużyny. Dzięki środkom finansowym pozyskanych od zewnętrznych inwestorów, OKS w spokojnej atmosferze będzie mógł dokończyć obecny sezon.

Początek sparingowego spotkania Stomil Olsztyn - Legia II Warszawa w sobotę o godz.10.