Górnik Zabrze. Prezes spółki Stadion w Zabrzu: To praca na żywym organizmie [ROZMOWA]

- Zachęcamy kibiców, by przyszli jak najwcześniej. Obiekt zostanie otwarty na dwie godziny przed meczem. Jeśli kumulacja nastąpi dopiero w ostatnich minutach przed pierwszym gwizdkiem, na wejście na stadion trzeba będzie trochę poczekać - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. A derby Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów już w niedzielę...
Na stadionie przy Roosevelta trwają ostatnie prace przed niedzielnymi Wielkimi Derbami Śląska. Jak poinformowała nas spółka Stadion w Zabrzu, w tej chwili wykonuje je 100-150 osób. Wszystko po to, by w niedzielę wszystko zagrało jak w zegarku. A wyzwanie jest ogromne, bo przecież na Arenie Zabrze pojawi się blisko 25 tysięcy widzów.

Kamil Kwaśniewski: Jest coś, czego pan się obawia?

Tadeusz Dębicki: - Robimy wszystko, by nie było żadnych problemów. Na ten moment nie zarejestrowaliśmy żadnych zdarzeń, które takie problemy mogłoby stworzyć. Choć oczywiście pamiętamy o tym, że to praca na żywym organizmie. W razie jakichkolwiek kłopotów będziemy więc reagować. Ale jesteśmy dobrej myśli...

Ma pan pewność, że kibice otrzymali wszystkie niezbędne informacje na temat sposobów wejścia i poruszania się po stadionie?

- Dołożyliśmy naprawdę dużych starań, by tak było. Jak pan widzi, na obiekcie są tablice kierunkowe. W niedzielę do dyspozycji kibiców będą również stewardzi, którzy posłużą pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Jeśli okaże się, że są miejsca, gdzie kibice mają kłopoty, na przyszłość oznakujemy je jeszcze lepiej. W tej chwili wydaje mi się jednak, że takowych miejsc nie ma.

Z jakim wyprzedzeniem kibice powinni przyjść na stadion?

- Zachęcamy, by przyszli jak najwcześniej. Obiekt zostanie otwarty na dwie godziny przed meczem. Jeśli kumulacja nastąpi dopiero w ostatnich minutach przed pierwszym gwizdkiem, na wejście na stadion trzeba będzie trochę poczekać.

Znalezienie miejsca parkingowego w okolicy stadionu może graniczyć z cudem.

- Służby miejskie przygotowały mapę parkingów, którą można znaleźć w internecie [znajdują się w tym miejscu - przyp. red.]. Tych miejsc w najbliższym sąsiedztwie stadionu jest całkiem sporo. Kierować kibiców na nie będzie Straż Miejska. Poza tym zmieniona zostanie organizacja ruchu - będzie możliwość zaparkowania auta wzdłuż ulic Roosevelta i Piłsudskiego.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!