1800 kalorii, czyli as żużla gościem u studentki UMK [ZDJĘCIA]

Piotr Pawlicki, reprezentant Polski na żużlu, gościł w jednym z toruńskich akademików na studenckim lunchu.
To efekt konkursu dla kibiców zorganizowanego przez PZM. 22-letnia Dominika Górska, studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w nagrodę otrzymała od zawodnika cztery zaproszenia na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i mecz reprezentacji Polska - Reszta Świata.

Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu, których zadaniem było przygotowanie menu dla żużlowca, Piotr Pawlicki wybrał jedną laureatkę, a kierował się. nieskomplikowaniem. - Uwielbiam kurczaka, to trafiło w mój gust, ponieważ teraz trzymam absolutną dietę 1800 kalorii - zaznaczył zawodnik, który wkrótce zadebiutuje w cyklu FIM Speedway Grand Prix.

- Myślę, że Piotrek da radę, bo jest świetnym zawodnikiem i nie mówię tego tylko dlatego, że gościł u mnie, poza tym umówiliśmy się, że skoro Tomaszowi Gollobowi kiedyś szczęście przynosiła pieczona kaczka, to Piotr będzie do mnie przyjeżdżał przed Grand Prix na kurczaka i na pewno to poprowadzi go do wygranej - przyznała z uśmiechem Dominika.

Popularny "Piter" - co ciekawe - po raz pierwszy w życiu gościł w prawdziwym akademiku. Z uwagą przysłuchiwał się opowieściom na temat życia studentów. Bardzo szybko odnalazł wspólny język z Dominiką, której pasją jest nauka języka hiszpańskiego i włoskiego. - Śmialiśmy się, że skoro ja uczę się ciągle angielskiego, a Dominika także w tym języku jest biegła, to przyjedzie do mnie kiedyś na korepetycje - powiedział żużlowiec.

Podczas kolorowego i pożywnego lunchu Piotr Pawlicki spożywał ryż z potrawką, składającą się głównie z kurczaka w curry, pomidorów, kukurydzy, czerwonej fasoli oraz groszku. Na deser podano koktajl owocowy oraz koperty i ślimaki z ciasta francuskiego z cynamonem i jabłkiem.

- Odrobina szaleństwa na koniec i deser - były oderwaniem od codziennej diety. Mam nadzieję, że Dominika będzie mi kibicować w Warszawie. Wiem, że na jej zaproszenia na Grand Prix czeka już wielu znajomych i będzie musiała kogoś wybrać - dodał Piotr Pawlicki.

LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland odbędzie się 14 maja o godzinie 19.00 na PGE Narodowym. Kolejnego dnia, na tym samym obiekcie (początek o godz. 14.00) rozegrany zostanie oficjalny mecz reprezentacji Polska - Reszta Świata. Ostatnie bilety na oba wydarzenia można kupować na https://www.kupbilet.pl/sgp2016