Sprawdź umiejętności swojego dziecka. SportAnalytik zawitał do Kielc

Nie wiesz jakie jest prawdziwe powołanie twojego dziecka? Program SportAnalytik, który właśnie rozpoczął funkcjonowanie w Polsce może rozwiać Twoje wątpliwości.
SportAnalytik to badanie predyspozycji sportowych. Jego główny cel to wskazanie rodzicom, który sport będzie najlepszy dla ich pociech. Podczas otwartego dnia sportu, który odbył się w Kielcach rodzice mogli poznać wyniki różnych umiejętności swoich pociech - np. skoczności, prędkości, równowagi, siły. SportAnalytik swoje badania porównuje w bazie ponad 200 tysięcy osób z całej Europy. - Dzień sportu to była forma zabawy, ale również rywalizacji. Każdy z rodziców otrzymał raport talentu dziecka oraz nasze rekomendacje do uprawiania sportów. Polecamy też kluby sportowe - opowiada Jan Duda, wiceprezes Fundacji Możesz Więcej.

Zaznacza, że celem SportAnalytik, który powstał w 2010 roku w Vancouver w Kanadzie nie jest znalezienie wielkich sportowców. - My nie szukamy drugich Lewandowskich, bo nie jesteśmy przepisem na wszystko. Chcemy ukierunkować rodziców, by ich dzieci były szczęśliwe w tym co robią. Bo każde dziecko ma jakiś talent - podkreśla.

Dodatkowym zadaniem Sport analityk jest wskazanie rodzicom, nad czym mają pracować - np. jeśli jest mało gibkie, to wskazujemy takie ćwiczenia, które je można poprawić.

Kolejny event (już płatny) odbędzie się 28 lutego w Kielcach. W marcu w kolejnych miastach województwa świętokrzyskiego. Potem w Warszawie, Gdyni, Krakowie. Zapisów na eventy można dokonać na stronie www.sportanalytik.pl.