Pogoń nadal ma problem. Nowy zawodnik wciąż nieuprawniony

Ismael Kam Traore nie był w kadrze meczowej na ostatnie spotkanie z Koroną Kielce i wygląda na to, że nie pojedzie także do Gliwic.
Absencja Iworyjczyka nie jest jednak spowodowana jego słabą formą, a względami proceduralnymi. 22-latek wciąż nie jest bowiem zarejestrowany jako zawodnik Pogoni Szczecin i nie może reprezentować granatowo-bordowych barw w oficjalnych spotkaniach.

Problem dalej nierozwiązany

- Problem jest w systemie transferowym. My wpisaliśmy tam prawidłowe dane, natomiast Hiszpanie je pomylili (zawodnik przyszedł z hiszpańskiego Olot FC - przyp. red.) i potem niełatwo jest to odkręcić - mówił w poniedziałek, trener Czesław Michniewicz. - Teraz muszą je wprowadzić jeszcze raz, dlatego na mecz z Koroną Kielce nie było jego certyfikatu. Ale myślę, że na kolejny wszystko już będzie w porządku.

Jak się jednak okazuje, sytuacja nadal nie została jednak załatwiona.

- Nadal nie jest zgłoszony. Tak przynajmniej było jeszcze w środę, ponieważ dzisiaj nie widziałem się jeszcze z nikim z klubu - mówi Michniewicz. - Ciągnie się ten problem i na razie nie wiem kiedy zostanie rozwiązany.

Walski za Listkowskiego

Traore wydawał się naturalnym następcą Marcina Listkowskiego w meczowej "18" na spotkanie z Piastem Gliwice. 18-letni skrzydłowy musi przymusowo odpocząć za nadmiar żółtych kartek. Z racji tego, że Iworyjczyka nie uda się raczej zarejestrować do piątku, jego miejsce zajmie młody Michał Walski.

- W ostatnim spotkaniu z Koroną do kadry meczowej nie załapał się chociażby Michał Walski. Jest mi go bardzo szkoda, bo chłopak bardzo ciężko na to pracował - mówił szkoleniowiec Dumy Pomorza.

Teraz środkowy pomocnik pojedzie już razem z drużyną.