Puchar Polski. Developres o ćwierćfinał zagra z pierwszoligowcem

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w środę poznały rywala, z którym zmierzą się o ćwierćfinał Pucharu Polski. Nieoczekiwanie został nim pierwszoligowy ŁKS Commercecon Łódź.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W środę Developres SkyRes Rzeszów wywalczył awans do VII rundy Pucharu Polski. Siatkarki trenera Jacka Skroka bez większych problemów pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Gospodynie rzeszowiankom zagroziły tylko w pierwszym secie. Tę partię Developres wygrał do 23. Kolejne dwie odpowiednio do 17 i 12.

Rzeszowski zespół po wygranym meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim śledził wynik spotkania w Łodzi, gdzie miejscowy ŁKS Commercecon mierzył się z BKS-em Aluprof PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Zespół z ORLEN Ligi był murowanym faworytem tego meczu. Bielszczanki jednak zawiodły. Nieoczekiwanie przegrały 0:3 nie zdobywając w każdym z setów nawet 20 punktów. Pierwszą i trzecią odsłonę BKS przegrał do 19. Drugim secie zdobył 17 punktów. Tym sposobem łodzianki awansowały do VII rundy i będą rywalkami Developresu w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski. Na zwycięzcę tego meczu czeka mistrz Polski Chemik Police. Mecz Developresu z ŁKS-em rozegrany zostanie 2 marca.

Przed rzeszowskim zespołem natomiast sobotnie spotkanie ligowe. Po raz drugi w odstępie czterech dni Developres zagra na wyjeździe z KSZO.