Ruch Chorzów. Zagłębie Sosnowiec chce pomocnika niebieskich

Artur Lenartowski może jeszcze tej zimy zamienić Ruch Chorzów na Zagłębie Sosnowiec.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Zagłębie - trzeci zespół pierwszej ligi - szuka defensywnego pomocnika po tym jak ze składu wypadł Konrad Budek. 20-latek musi poddać się operacji, a po rehabilitacji wróci do gry najwcześniej w maju.

Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia, mówił na naszych łamach, że sosnowiczanie będą szukać zawodnika, który godnie zastąpi Budka. - Nie chodzi nam o załatanie dziury. To powinien być równie wartościowy gracz. A to nie będzie łatwe - podkreślał prezes.

Wygląda jednak na to, że Zagłębie znalazło takiego piłkarza. Z naszych informacji wynika, że sosnowiczanie są zainteresowani wypożyczeniem Lenartowskiego.

28-letni zawodnik dołączył do Ruchu latem minionego roku. Coś jednak poszło nie tak, gdyż tej zimy pomocnik trafił na listę transferową niebieskich. Były piłkarz m.in. Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice ostatecznie zachował miejsce w kadrze pierwszej drużyny, ale wciąż dochodziły do nas informacje, że może zostać wypożyczony. Teraz ten scenariusz ma szansę na realizację.