Sport.pl

Cerrad Czarni czy AZS Olsztyn? Mecz obejrzy trener Antiga

W piątek 19 lutego siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrają wyjazdowy mecz o punkty PlusLigi. Podopieczni trenera Raula Lozano zmierzą się z Indykpolem AZS Olszyn, z którym w pierwszej rundzie wygrali 3:0 na swoim boisku
Siatkarskie emocje z udziałem Cerradu Czarnych rozpoczną się w piątek 19 lutego o godz. 18. Wówczas w stolicy Warmii i Mazur radomianie zagrają o 11 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach PlusLigi. Sa powody by stwierdzić, że pojedynek zapowiada się atrakcyjnie. Gracze trenera Lozano z pewnością zechcą podtrzymać passę wygranych, natomiast akademicy spróbują odbudować się po ubiegłotygodniowej porażce (2:3) z Politechniką Warszawską.

Nie ulega wątpliwości, że Cerrad Czarni mają wszystko w swoich rękach i nogach, by po raz drugi w tym sezonie pokonać AZS. W rewanżu muszą zagrać skoncentrowani, pokazać wysoką jakość sportową. W ostatnim meczu siatkarze z Radomia wygrali za trzy punkty z AZS-em Częstochowa (3:1), choć zaprezentowali co najwyżej średnią dyspozycję. Zwłaszcza w przyjęciu zagrywki i skuteczności swojego serwisu. Na szczęście nadrabiali efektywnością bloku i ataku. Kilkudniowy cykl treningów ekipy z miasta nad Mleczną miał poprawić elementy, które ostatnio szwankowały. Efekty pracy radomianie zaprezentują w piątkowy wieczór nie tylko kibicom w hali Urania, ale też szerszej publiczności w kraju. Mecz jest bowiem telewizyjny, bo transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Spotkanie w Olsztynie obejrzy selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga. - Chcę zobaczyć, jak największą ilość zawodników. Porozmawiać z kadrowiczami, jak się czują i jak dają sobie radę z taką intensywnością gier a w przypadku tych, którzy mieli jakieś kłopoty zdrowotne, czy już jest wszystko w porządku - skomentował dla serwisu pzps.pl trener biało - czerwonych.

Więcej o: