Socios Górnik organizuje międzynarodową konferencję. Przyjadą nawet kibice Manchesteru United!

31 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach kibice z całej Europy będą dyskutować o ?nowej jakości kibicowania?. Organizowana przez Stowarzyszenie Socios Górnik konferencja już dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem.
Facebook? » | A może Twitter? »


"Nowa jakość kibicowania" - to nazwa organizowanej przez Stowarzyszenie Socios Górnik międzynarodowej konferencji, która 31 maja odbędzie się w Katowicach. Czego się po niej spodziewać? O tym przedstawiciele stowarzyszenia opowiadali podczas środowego spotkania z mediami na Stadionie Śląskim.

- Jesteśmy tutaj, bo to specyficzne miejsce. Zwłaszcza dla kibiców Górnika. 100 tysięcy ludzi było tu na meczu z Romą, przyjeżdżały Manchester City, Manchester United, Tottenham Londyn, Olympique Marsylia... Tu grały również inne śląskie drużyny - Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Tychy. Ten obiekt skupia śląską społeczność, dlatego uznaliśmy go za idealne miejsce na tę konferencję - wyjaśniał Marek Krupa, prezes Socios Górnik. Od razu też zdradził, skąd pomysł na organizację majowego przedsięwzięcia: - Po pierwsze, w Polsce ruchy kibicowskie typu "socios" dopiero raczkują, musimy spoglądać na te z innych krajów. Po drugie, większość polskich klubów to sportowe spółki akcyjne, czyli środowiska bardzo zamknięte. My chcielibyśmy wnieść do nich więcej transparentność. By zwykli kibice wiedzieli, jak na co dzień wygląda funkcjonowanie klubu, jakie są jego problemy. Po trzecie, chodzi o wizerunek kibiców w Polsce. Wizerunek, który poprawia się, ale - nie ukrywajmy tego - nadal jeszcze kuleje. Chcemy, by do głosu doszli również ci kibice, którzy dopingują mniej żywiołowo.

- Zależy nam jednak na tym, aby ta konferencja nie kojarzyła się wyłącznie z Górnikiem Zabrze. Oczywiście, kibicujemy Górnikowi, ale jesteśmy otwarci na wszystkich, których interesuje temat polskich kibiców. To dlatego na miejsce konferencji wybraliśmy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - tłumaczył Grzegorz Pacuła, rzecznik prasowy stowarzyszenia.

Kto więc 31 maja pojawi się w Katowicach? - Zaprosimy kibiców największych europejskich klubów. Udało się nam już potwierdzić obecność fanów Manchesteru United, którzy opowiedzą o swojej roli w budowaniu silnej marki klubu. Pracujemy nad ściągnięciem przedstawicieli jednego z mocnych klubów Bundesligi. Jednocześnie jednak zależy nam na obecności kibiców z krajów zbliżonych do Polski. Nie może zabraknąć socjologów, specjalistów od marketingu sportowego, liczymy na przedstawiciela Komisji Europejskiej. Zaproszenia trafią też chociażby do wszystkich menedżerów i działów marketingu z Ekstraklasy. Nie zapomnimy także o śląskich urzędach miast, bo one pełnią bardzo ważną rolę. Chcemy im pokazać, jak inaczej można finansować kluby, jak współpracować z kibicami - podkreślał Pacuła, zaznaczając, że w sumie liczba gości konferencji powinna wynieść 150 - 200 osób.

Zapisy dla tych, którzy chcieliby posłuchać, co wspomniani goście będą mieli do powiedzenia, ruszą 1 maja. - Dopiero rozpoczynamy promocję konferencji, ale w środowisku ona już teraz odbija się sporym echem. Wiele osób dopytuje, czy będą mogły wziąć w niej udział. To znak, że trafiliśmy na podatny grunt - dodał Krupa.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej jakosckibicowania.pl.

Zdjęcie ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE ARISH Zdjęcie Rękawice bramkarskie EXTREME Zdjęcie SELECT RĘKAWICE BRAMKARSKIE 99
ASADI RĘKAWICE BRAMKARSKIE ... Rękawice bramkarskie EXTREME SELECT RĘKAWICE BRAMKARSKIE...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info