Trójka młodych piłkarzy Lecha Poznań wróciła do klubu. Co dalej z ich przyszłością?

- Najpierw z nimi porozmawiam, a później będę mówił publicznie o planach wobec nich - tak Jan Urban odniósł się do przyszłości w Lechu Adama Makuchowskiego, Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka. Trójka młodych lechitów wróciła do klubu po zgrupowaniu reprezentacji U-19.
Reprezentanci kadry Polski U-19 wrócili już do swoich macierzystych klubów. W Poznaniu zameldowali się też trzej piłkarze Lecha, którzy uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w La Mandze. Adam Makuchowski, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak byli w kadrze zespołu trenera Rafała Janasa. Polacy wygrali 3:2 z Norwegią, zremisowali 2:2 z Portugalią i przegrali 0:1 ze Słowacją .

Trójka lechitów jest już w klubie, ale ich przyszłość w "Kolejorzu" nie jest jeszcze jasna. - Najpierw z nimi porozmawiam, a później będę mówił publicznie o planach wobec nich - mówi trener Jan Urban.

Najmniejsze szanse na grę ma Makuchowski, którzy byłby dopiero czwartym bramkarzem w pierwszym zespole. Bardzo prawdopodobne więc, że młody golkiper zostanie odesłany do zespołu rezerw. Z kolei Gumnego i Jóźwiaka czekają prawdopodobnie treningi w pierwszej drużynie. Cała trójka została już zgłoszona do rozgrywek ekstraklasy, a każdy z nich wybrał numer, z jakim chciałby występować na boisku. Makuchowski postawił na numer 30., Gumny zdecydował się na 2., a Jóźwiak wybrał 29. Żaden z nich nie zadebiutował jeszcze w Lechu.