Pływackie Grand Prix w Kozienicach. Wystąpi krajowa czołówka

Kibice pływania w Radomiu i regionie radomskim już powinni rezerwować czas, bo podczas najbliższego weekendu będą mogli podziwiać w akcji czołowych zawodników w kraju. Na pływalni Delfin w Kozienicach odbędą się prestiżowe zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski
To już tradycja, że nowy sezon zawodów centralnych rozpoczyna się w stolicy Puszczy Kozienickiej. Wzorem lat poprzednich pływacka centrala powierzyła Kozienickiemu Centrum Rekreacji i Sportu imprezę rangi Pucharu Polski. Zawody odbędą się na 25 metrowym basenie w Kozienicach w dniach od 20 do 21 lutego.

Impreza niewątpliwie ma swój prestiż. Corocznie na pływalni Delfin meldują się czołowi zawodnicy i zawodniczki, z kadrowiczami włącznie. Podczas tegorocznej, XIV edycji ma być tak samo. Na liście startowej widnieją nazwiska wybitnych przedstawicieli w tej dyscyplinie sportu. Do rywalizacji w Kozienicach szykują się mistrzowie świata, Europy Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki czy mistrzyni Europy Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Tylko przypomnieć, że w przeszłości laury tej imprezy zdobywała Otylia Jędrzejczak.

Jeśli informacje organizatorów się potwierdzą, to w dwudniowych zawodach wystartuje blisko 500 pływaczek i pływaków z całej Polski. W tym gronie nie zabraknie reprezentantów regionu radomskiego. Organizatorami są Polski Związek Pływacki, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Gmina Kozienice. Patronat medialny sprawuje m.in. Gazeta Wyborcza. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Program zawodów

Sobota 20 lutego, godz. 9 - I blok startowy, godz. 16.45 - oficjalne otwarcie zawodów, godz. 17 - II blok startowy.

Niedziela 21 lutego, godz. 9 - III blok startowy, ok. godz. 12.30 - zakończenie imprezy.