Stal Rzeszów czeka na sygnał z miasta. Spółka złożyła wniosek

Działacze Stali Rzeszów złożyli do ratusza wniosek o przyznanie przez miasto pieniędzy na drużynę żużlową z tytułu promocji. Spółka potrzebuje miliona złotych, by zamknąć budżet na sezon 2016.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Stal Rzeszów złożyła propozycję wykupienia przez miasto promocji. Wniosek jest rozpatrywany - usłyszeliśmy w poniedziałek od rzecznika prezydenta Tadeusza Ferenca, Macieja Chłodnickiego.

Przekaz z miasta jest prosty. Jeśli z ratusza miałyby popłynąć pieniądze na żużel to nie będą one na spłatę długów. A te wynoszą ponad 2 mln zł, z tytułu zaległości wobec zawodników, którzy jeździli w barwach rzeszowskiej drużyny w minionym sezonie w PGE Ekstralidze.

Ile więc potrzebuje Stal, by wystartować w Nice Polskiej Lidze Żużlowej? Mówi się o kwocie miliona złotych. Trudno jednak przypuszczać, że miasto wyłoży tyle pieniędzy na rzeszowski żużel. - O kwotach na razie nie chcemy mówić - ucina rzecznik prezydenta, który dodaje, że decyzja w tej sprawie powinna zapaść do końca tygodnia.

Stal Rzeszów zamknęła kadrę i czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Tadeuszem Ferencem