Warmia Olsztyn. Emocje były do samego końca

Zawodnicy Warmii Traveland Olsztyn przegrali na wyjeździe ze Spójnią Gdynia 25:26. Na osiem sekund przed końcem meczu goście nie wykorzystali rzutu karnego, który mógł dać remis.
Obecni liderzy zaplecza ekstraklasy do Trójmiasta pojechali, aby odnieść kolejne zwycięstwo. Do momentu rozpoczęcia niedzielnego spotkania, Warmia wygrywała bowiem aż 13 razy z rzędu. Sympatycy olsztyńskiego szczypiorniaka obawiali się jednak o formę zespołu Warmii. Z powodu kontuzji łydki do Gdyni nie pojechał Daniel Zółtak, jeden z filarów obrony ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Wyrównana walka od początku

Olsztynianie bardzo dobrze spisywali się na początku meczu. Po trafieniu Marcina Malewskiego z rzutu karnego, w czwartej minucie było 3:1. Później do głosu doszli jednak gdynianie. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Makuszewskiego po kwadransie gry prowadzili 7:4. Warmiacy za wszelką cenę chcieli się zbliżyć do ich rywali, lecz to gospodarze utrzymywali minimalną przewagę. Przed końcem pierwszej połowy gdynianie rzucili jeszcze trzy bramki z rzędu i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Spójni 15:11.

- Dość pewnie zaczęliśmy spotkanie, przez co początek był na naszą korzyść - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmiaków. - Później nie udało nam się powstrzymać kilku kontrataków przeciwników i to oni objęli prowadzenie. W obronie mecz zaczęliśmy systemem 5:1, lecz dopiero po jej zmianie na strefę 6:0 mogliśmy dogonić rywala.

Emocje do samego końca

Tuż po przerwie goście zmniejszyli stratę do dwóch bramek, ale chwilę później gdynianie ponownie odskoczyli rywalom. W momencie, gdy szczypiorniści z Trójmiasta grali w podwójnej przewadze, ich gra wyraźnie zaczęła się psuć. Skuteczny w ataku był Michał Krawczyk, a gdy do bramki przeciwnika trafił Marcin Malewski, na tablicy wyników było już 17:18.

- Gracze Spójni niczym nas nie zaskoczyli - przyznaje zawodnik gości. - Byliśmy przygotowani na ich zagrywki. Z drugiej strony brak w naszych szeregach Daniela Żółtaka mógł mieć pewien wpływ na naszą grę.

Kibice, którzy z zapartym tchem śledzili wydarzenia na boisku, byli świadkami emocjonującej walki do samego końca. Olsztynianie nie potrafili wykorzystać kolejnych dwuminutowych kar gospodarzy, co zemściło się w postaci kolejnych celnych trafień szczypiornistów z Gdyni. W końcówce konfrontacji, Warmiacy rzucili wszystko na jedną szalę. Czerwoną kartką za niesportowe zachowanie został ukarany Marcin Malewski. Na osiem sekund przed końcem spotkania nieprzepisowo faulowany był Michał Krawczyk. Warmiacy nie wykorzystali jednak rzutu karnego i przegrali 25:26.

- Nie możemy teraz rozpamiętywać ostatniego rzutu - mówi Mateusz Gawryś. - Mogliśmy wygrać to spotkanie, gdybyśmy mieli większą skuteczność. Przez długi okres czasu graliśmy w przewadze, przez co mogliśmy mecz zakończyć zdecydowanie wcześniej.

Kolejne spotkanie Warmia Olsztyn rozegra w najbliższą niedzielę z Meble Wójcik Elbląg. Początek meczu w hali Urania o godz. 15.

Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn 26:25 (15:11)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Oliferchuk 9, Rychlewski 7, Wróbel 4, Derdzikowski 4, Rakowski 1, Bielec 1, Pedryc oraz Matuszak, Nazimek, Kowalski.

Kary: 16 min.

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Krawczyk 8, Malewski 6, Dzieniszewski 3, Kopyciński 3, Królik 2, Droździk 1, Paweł Deptuła 1, Sikorski 1 oraz Koledziński, Hegier.

Kary: 10 min.

Spotkania 15. kolejki:

Real Astromal Leszno - Mueller MKS Grudziądz 34:32, Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 34:17, Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn 26:25, MKS Poznań - Orlen Wisła II Płock 26:28, SMS ZPRP Gdańsk - ŚKPR Świdnica 30:31, Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Kalisz 27:34, Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 32:23.