Biegacz z Rudnika obronił złoty medal

Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku zdobył drugi złoty medal dla świętokrzyskich lekkoatletów podczas zakończonych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Był zdecydowanym faworytem biegu na 800 m juniorów i nie zawiódł, choć na zwycięstwo musiał się napracować więcej niż przed rokiem. Po 600 m wyszedł na kilkumetrowe prowadzenie, ale rywale nie pozwolili powiększyć przewagi. A najgroźniejszy z nich Marcin Kuliga z KKB MOSiR Krosno na ostatniej prostej zaczął dochodzić świętokrzyskiego biegacza. Różnica między nimi na mecie wynosiła 0,15 s. Mateusz wygrał z czasem 1.51,03.

Jak już informowaliśmy, wcześniej mistrzem Polski na 300 m juniorów młodszych został Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój. W ostatnim dniu mistrzostw startowała jeszcze Patrycja Krawiecka z KKL Kielce, zajmując dziewiątą lokatę w skoku o tyczce juniorek młodszych z wynikiem 2,90 m. W sobotę jej koleżanka klubowa Karolina Kozłowska ustanowiła rekord życiowy na 60 m czasem 7,97 s, ale wystarczyło to tylko na 12. miejsce. Patrycja Banaś ze Słoneczka Busko-Zdrój była 15. w eliminacjach biegu na 300 m juniorek młodszych z wynikiem 42,72 s. Także 15. w eliminacjach 800 m juniorów był Dawid Piwko z Olimpu Strawczyn z rekordem życiowym 1.57,50. Przypomnijmy, że jego kolega klubowy Kamil Bielawski zdobył w piątek brązowy medal w biegu na 3000 m juniorów.