Duży sukces Widzewa! Koszykarki wicemistrzyniami Polski

Po raz pierwszy koszykarki Widzewa zdobyły medal mistrzostw Polski do lat 22.
W finałowym turnieju wzięło udział osiem zespołów. W pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy. Podopieczne trenera Piotr Niewiadomskiego w inauguracyjnym meczu wygrały z Huraganem Wołomin 83:47, drugie spotkanie przegrały z AZS Gorzów 55:70, ale w ostatnim starciu grupowym pokonały Ślęzę Wrocław 80:72 i awansowały do półfinału. Spotkanie o awans do finału było dramatyczne, bo widzewianki dopiero dogrywce pokonały MUKS Poznań 79:69. W meczu o złoto łodzianki trafiły na gospodarza imprezy VBW GTK Gdynia. Pierwsza kwartę wygrały, ale wystarczył spadek formy w drugiej i trzeciej kwarcie, aby o złotym medalu musiała zadecydować ostatnia część meczu. Po rzutach wolnych Julii Adamowicz Widzew doprowadził do remisu 59:59 i wydawać się mogło, że złoty medal jest w zasięgu. Niestety, to rywalki cieszyły się z mistrzostwa Polski, ale Ryszard Andrzejczak, prezes sekcji koszykarek Widzewa po ostatniej syrenie przyznał, że zdobycie tytułu wicemistrza Polski to duży sukces, choć po finale pozostaje mały niedosyt. Do tej pory Widzew trzy razy tytuł mistrza Polski kadetek, dwa razy wywalczył brązowy medal w kategorii juniorek do lat 18,a w niedziele po raz pierwszy srebrny medal zdobyły juniorki do lat 22.

Z kolei Basket Aleksandrów w turnieju finałowym w Gdyni wywalczył piąte miejsce. W decydującym meczu podopieczne trenera Piotra Neydera pokonały Ślęzę Wrocław 86:69. Punkty dla Basketu: Telenga 24, Canert 12, Zdrodowska 12, Maciejewska 9, Batóg 8, Walentowska 7, Piotrowska 5, Maryniewska 3, Pisera 2, Ratajczak 2, Tyczkowska 2.

Brązowy medal MP U 22 zdobyły koszykarki MUKS Poznań, po zwycięstwie nad AZS Gorzów 55:51 w meczu o trzecie miejsce.

Widzew - VBW GTK Gdynia 64:67

Kwarty: 20:19, 13:16, 12:18, 19:14

Widzew: Budkiewicz 17, Wajler 16, Makurat 11, Adamowicz 9, Bujniak 7, Paranowska 3, Gzinka 1, Szelągowska, Kudelska oraz: Okonek, Kawczyńska, Kossowska.