Kolejne medale lekkoatletów ZTE. Srebro biegaczki, brąz kulomiotki

W hali Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale trwają halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. W kolejnym dniu zawodów zawodnicy RLTL ZTE Radom znów stawali na podium
W finale biegu na 300 metrów juniorek młodszych Natalia Wosztyl była druga. Srebro halowych mistrzostw zapewniła sobie uzyskując 39.92 sek., co jest jej nowym rekordem życiowym. Lepsza od lekkoatletki ZTE okazała się tylko Karolina Łozowska z Podlasia Białystok (39.57). W tej samej konkurencji druga z radomianek Izabela Smolińska była czwarta (40.87). Powody do radości miała także Joanna Hajdrowska. Kulomiotka radomskiego klubu zdobyła brązowy krążek w konkursie pchnięcia kulą. W Najlepszej próbie radomianka uzyskała 14.37 metra,. Zwyciężyła Ewa Różalska z MKLA Łęczyca, która pchnęła kulę na odległość 14.70 m.

Przypomnijmy, że wcześniej medale dla Radomia zdobywali inni lekkoatleci. Złoto w biegu na 3000 metrów juniorów zapewnił sobie Mateusz Kaczor, a brązowy w biegu na 1500 metrów juniorów przypadł Mateuszowi Dębskiemu. Również na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Kotwiła, trzecia w wyścigu na 60 metrów juniorek młodszych.