Myślał, że był falstart, ale i tak zdobył złoty medal! [ZDJĘCIA]

Mateusz Wróbel ze Słoneczka Buska Zdrój zdobył złoty medal juniorów młodszych w biegu na 300 metrów podczas halowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Spale.

Wróbel był faworytem, ale niewiele brakowało, by medali w ogóle nie zdobył. Po wyjściu z bloku zatrzymał się, myśląc, że jest falstart. Dopiero jak go rywale zaczęli wyprzedzać, to ruszył do biegu. Szybko ich jednak wyprzedził, ale kosztowało go to sporo sił i na finiszu zaczął go dochodzić Antoni Walicki (ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski). Wygrał z czasem 35,41. Walicki był słabszy o cztery setne sekundy.

Gdyby nie "przygoda" Wróbla na starcie, to miałby szansę poprawić rekord Polski juniorów, który wynosi 34,69. Sobotnie eliminacje zawodnik Słoneczka Buska Zdrój pobiegł bowiem w czasie - 34,79, zdecydowanie poprawiając rekord województwa.