Denis Thomalla odszedł z Lecha Poznań i już strzela gole. Zobacz jak! [WIDEO]

Denis Thomalla strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu między FC Heidenheim a SV Sandhausen. To pierwszy ligowy gol Thomalli w nowym klubie.

Lech Poznań bez żalu wypożyczył zimą Denisa Thomallę do FC Heidenheim. Urodzony w Polsce Niemiec został sprowadzony do Poznania latem zeszłego roku, ale dla "Kolejorza" zdobył tylko dwie bramki. Piłkarz nie wytrzymywał presji trybun i szyderstw, które sypały się na jego głowę po kolejnych fatalnych występach. Nic dziwnego, że Lech usilnie szukał mu klubu, gdzie mógłby go sprzedać lub wypożyczyć.

Thomalla ostatecznie trafił na wypożycznie do FC Heidenheim, gdzie powoli się odbudowuje. Napastnik strzelił już gola w sparingu, zadebiutował w nowych barwach w lidze oraz Pucharze Niemiec, ale wciąż czekał na bramkę w oficjalnym spotkaniu. Udało mu się to w starciu z SV Sandhausem. W 21. minucie

Robert Leipertz dośrodkował z lewej flanki na pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Thomalla i ładnym uderzeniem głową posłał piłkę do siatki.

Zobacz gola Denisa Thomalli:

Thomalla D. Goal HD - Heidenheim 1-0 Sandhausen... przez AlleTore

W 82. minucie goście wyrównali wykorzystując błąd obrony Heindenheim w ustawieniu przy rzucie rożnym i mecz zakończył się remisem. Zespół Thomalli zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w 2. Bundeslidze tracąc osiem punktów do miejsc premiowanych barażem o niemiecką ekstraklasę.