Ruch Chorzów. Złe wieści z Cichej. Co poszło nie tak?

Michał Helik, utalentowany stoper Ruchu Chorzów wciąż nie może grać w lidze. - W jego przypadku nie mówimy o dochodzeniu do formy, a wciąż o rehabilitacji - przyznaje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec niebieskich.
Helik nie wybiega na boisko od początku sezonu. Latem minionego roku zawodnik poddał się operacji kolan, które uniemożliwiały mu spokojną pracę. Artroskopia, której celem - w dużym uproszczeniu - było wyczyszczenie więzadeł i rzepki została przeprowadzona w Niemczech i była udana. Optymistyczny scenariusz zakładał, że zawodnik wróci do gry jeszcze w trakcie rundy jesiennej. Gdy to się nie udało, mówiło się, że z pełnymi obciążeniami zacznie trenować w czasie przerwy zimowej.

Zawodnik pojechał co prawda z drużyną na przedsezonowe zgrupowanie na Cypr, ale nie zagrał w żadnym sparingów. - W jego przypadku nie mówimy o dochodzeniu do formy, a wciąż o rehabilitacji - przyznaje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec niebieskich.

Przypominamy, że z powodu urazu kolana z gry wyłączony jest również Maciej Urbańczyk, defensywny pomocnik Ruchu. - W jego przypadku wszystko przebiega zgodnie z planem. Uważam jednak, że w tym sezonie żadnego z nich na boisku nie zobaczymy - mówi szkoleniowiec.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!