Sport.pl

Polska - Portugalia 2:2. Kamil Jóźwiak i Robert Gumny zagrali w reprezentacji

Robert Gumny przez pełne 90 minut i Kamil Jóźwiak niewiele mniej - dwaj gracze Lecha Poznań zagrali w meczu reprezentacji do lat 19 przeciwko Portugalii. Na turnieju w La Mandze padł remis 2:2
Kamil Jóźwiak i Robert Gumny nie zagrają w meczu Lecha Poznań z Termalicą Nieciecza - są na turnieju kadry Polski do lat 20. Odbywa się on w La Manga w Hiszpanii, więc młodzi lechici musieli wrócić do tego kraju krótko po powrocie ze zgrupowania Kolejorza w Andaluzji .

Turniej odbywa się z udziałem Polski, Portugalii, Norwegii i Słowacji. Polacy na dzień dobry zremisowali z zawsze silną w kategorii młodzieżowej Portugalią. W sobotę zagrają z Norwegami, a w poniedziałek - ze Słowakami.

W meczu z Portugalią nie zagrał powołany do kadry bramkarz Lecha Adam Makuchowski. Bronił pochodzący z Ukrainy młody bramkarz z polskim paszportem Leonid Otczenaszenko - zawodnik Korony Kielce.

Polska - Portugalia 2:2 (1:1)

Bramki: Wieteska (19., karny), Kuzdra (46.) - Rui Pedro (40.), Xadas (66.) 

Polska: Otczenaszenko - Kwaśniewski, Chruściel, Wieteska, Gumny - Jóźwiak (88. Szrek), Purzycki, Górka (63.Piotrowski), Kuzdra (76. Handzlik), Janicki (63. Szołtys) - Sobków (76. Idzik)

Portugalia: Alves - Empis, Dias, Fernandes, Amaral - Buta, Rodrigues, 6. Kiko (67. Luis Mata), Veiga (55. Xadas), Ferreira (30. Rui Pedro) - Almeida (55. Costa)

Więcej o: