Śląsk - Wisła. Romuald Szukiełowicz: Chcemy wygrać, żeby kibice byli zadowoleni

Obojętnie kto byłby trenerem Wisły, moja motywacja zawsze byłaby na wysokim poziomie. Na pewno nie gram przeciwko Pawłowskiemu, ale przeciwko Wiśle. Chcemy wygrać, żeby kibice byli zadowoleni - mówi trener Romuald Szukiełowicz przed pierwszym wiosennym meczem Śląska.
Po zimowej przerwie wracają rozgrywki polskiej ekstraklasy. Śląsk swój pierwszy mecz o punkty w 2016 roku rozegra już w piątek na własnym stadionie. Rywalem wrocławian będzie Wisła Kraków, której trenerem od kilku tygodni jest Tadeusz Pawłowski.

Szkoleniowiec Śląska Romuald Szukiełowicz spotkał się z lokalnymi mediami na tradycyjnej przedmeczowej konferencji. Trener wrocławskiej drużyny mówił m.in. o efektach przygotowań do rundy wiosennej i kolejnych transferach.

- Z okresu przygotowawczego jestem zadowolony. Do tego, żebym mógł powiedzieć, że jesteśmy optymalnie przygotowani zabrakło może dwóch tygodni. Nie żałuję, że zagraliśmy trzy sparingi, bo rozegraliśmy je w dobrych warunkach, z drużynami, z którymi chcieliśmy grać. Pozyskaliśmy zawodników takich, jakich chcieliśmy. Nie zrezygnowaliśmy ze sprowadzenia napastnika. Mamy dwóch kandydatów - tłumaczył Szukiełowicz.

Piłkarzem Śląska wkrótce zostanie również Ukrainiec Ihor Tyszczenko. Zawodnik ostatnie kilka dni spędził na Ukrainie, gdzie dopinał formalności związane z wizą i pozwoleniem na pracę.

Szukiełowicz odniósł się również do piątkowego debiutu na ławce trenerskiej Wisły Tadeusza Pawłowskiego, jeszcze do niedawna trenera Śląska.

- Z Tadkiem znam się bardzo dobrze. Nie widzę przeciwwskazań, żeby wypić z nim po spotkaniu kawę. Obojętnie kto byłby trenerem Wisły, moja motywacja zawsze jest taka sama. Na pewno nie gram przeciwko Pawłowskiemu, a przeciwko Wiśle. Chcemy wygrać, żeby kibice byli zadowoleni - podkreślał obecny trener wrocławian.

Na konferencji prasowej pojawił się również dyrektor sportowy klubu z Oporowskiej Wojciech Błoński, który mówił m.in. o sprzedaży biletów na zbliżające się spotkanie. - Na tę chwilę mamy sprzedanych ponad 6 tysięcy wyjściówek. Mam nadzieję, że jutro wraz z rozpoczęciem spotkania będziemy mieli około 13-15 tys. widzów - przyznał Błoński.

Przypomnijmy, że przed spotkaniem na murawie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zaśpiewa polska artystka Cleo.

Mecz Śląsk - Wisła w piątek, 12 lutego o godz. 20.30. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl