Kristianstad pokonał outsidera tuż przed meczem z Vive

IFK Kristianstad oszczędzał swoich najlepszych zawodników w ligowym starciu z ostatnią drużyną tabeli - Drott Halmstad. Ostatecznie wygrał i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Szwedzi zagrali m.in. bez norweskiego prawoskrzydłowego Kristiana Bjornsena czy prawego rozgrywającego Andreasa Cederholma. Początek meczu mieli znakomity, bo prowadzili aż 6:0. Już jednak do przerwy stracili przewagę. Po zmianie stron znów szybko wypracowali sobie przewagę. Ze stanu 14:14 zrobiło się 23:16 w 42. minucie.

Najlepszym zawodnikiem meczu był bramkarz IFK - Leo Larsson, który obronił 17 z 39 rzutów i miał 43 procentową skuteczność. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył lewoskrzydłowy Jerry Tollbring - siedem (pomylił się tylko raz).

Kristianstad po 22 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (aż 21 zwycięstw i tylko jedna porażka). Ma wyraźną przewagę, siedmiu punktów nad drugim w tabeli Alingsasem.

Mecz IFK Kristianstad - Vive Tauron Kielce w czwartek o godz. 19.

IFK Kristianstad - Drott Halmstad 32:26 (14:13)

Kristianstad: Larsson - Tollbring 7, Larsson 4, Gudmundsson 4, Pettersson 4, Jamali 3, Hanisch 2, Linskog 2, Lagergren 1, Cosmo 1, Hansson, Eriksen.