Sport.pl

Starcie gigantów na Podpromiu. Asseco Resovia podejmuje PGE Skrę Bełchatów

W hicie 16 kolejki PlusLigi Asseco Resovia podejmie w hali Podpromie PGE Skrę Bełchatów. To będzie arcyważne spotkanie w kontekście walki o finał PlusLigi i ?mały rewanż? za sobotni półfinał Pucharu Polski. Mistrzowie Polski na porażkę nie mogą sobie pozwolić.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLStarcia Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów to prawdziwe ligowe klasyki. W lutym, dwie najbardziej utytułowane polskie drużyny ostatnich lat muszą zmierzyć się ze sobą dwukrotnie. "Do przerwy" wygrywają bełchatowianie, którzy w sobotę, w półfinale Pucharu Polski pokonali mistrzów Polski.

Puchar Polski nie dla Asseco Resovii. PGE Skra Bełchatów lepsza w półfinale


W środę rzeszowianie będą mieli okazję do rewanżu, ale tym razem stawką meczu będzie walka o finał PlusLigi.

W tabeli rzeszowianie plasują się na trzecim miejscu. Do drugiej PGE Skry Bełchatów mają dwa "oczka" straty. Ewentualne zwycięstwo za trzy punkty pozwoli im więc wyprzedzić świeżo upieczonych zdobywców Pucharu Polski i awansować na drugą lokatę. Porażka może z kolei spowodować, że straty do bełchatowian okażą się już nie do odrobienia w dalszej części sezonu. O mistrzostwo Polski powalczą w tym sezonie tylko dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej, dlatego stawka środowego meczu jest ogromna.

Podopieczni Andrzeja Kowala w PlusLidze nie przegrali sześciu kolejnych spotkań. PGE Skra w ostatnich tygodniach zgubiła z kolei kilka ważnych punktów. Bełchatowianie przyjadą jednak do Rzeszowa dodatkowo podbudowani niedzielnym tryumfem w Pucharze Polski. Starcie gigantów polskiej siatkówki zapowiada się więc imponująco, a zwycięzca środowego meczu mocno zwiększy swoje szansę na walkę o tytuł mistrza Polski. Początek spotkania o godzinie 18. Relacja na żywo na http://www.rzeszow.sport.pl/Transmisja w Polsacie Sport.Więcej o: