Lech Poznań wygrał sparing z Chrobrym Głogów. Kto zdobył bramki?

Piłkarze Lecha Poznań pokonali 3:0 pierwszoligowy zespół Chrobrego Głogów w swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. Gole dla Kolejorza strzelili Darko Jevtić, Szymon Pawłowski i Dawid Kownacki.

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!Trener mistrzów Polski Jan Urban zdecydował, że mecz, który był próbą generalną przed niedzielnym pojedynkiem z Termalicą Nieciecza, zostanie zamknięty dla publiczności oraz dla przedstawicieli mediów. Poznański klub poinformował tylko o wyniku spotkania:

"Szczęśliwe numerki" to numery zdobywców bramek. Z dziesiątką gra w Kolejorzu Darko Jevtić, z ósemką Szymon Pawłowski, a numer 24 nosi na koszulce Dawid Kownacki. Dwa pierwsze gole zostały strzelone w pierwszej połowie, a ich autorami byli Kownacki i Jevtić, natomiast Pawłowski trafił do siatki krótko po zmianie stron.

Lech Poznań ujawnił, że przeciwko Chrobremu zagrał już Nicki Bille, który w ubiegłym tygodniu nabawił się kontuzji podczas meczu kontrolnego ze Slavią Praga w Hiszpanii. Wygląda na to, że Duńczyk powinien być zdolny do gry w niedzielę. Ponadto Jan Urban pozwolił też zagrać obrońcy Tomaszowi Dejewskiemu oraz pomocnikowi Marcinowi Wasielewskiemu z drużyny rezerw.

- Trzeba umieć się przestawić z tych boisk, stąd też decyzja o sparingu na kilka dni przed ligą. Chcemy się przyzwyczaić do naszych boisk - wyjaśnił główny powód rozegrania sparingu trener Jan Urban. Dla jego piłkarzy był to drugi wygrany mecz w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali oni 3:1 innego pierwszoligowca, Wigry Suwałki.

Ze strony internetowej Chrobrego Głogów wiadomo, że w barwach pierwszoligowca zabrakło kilku kontuzjowanych graczy, a wśród nich Szymona Drewniaka, pomocnika wypożyczonego na ten sezon z Lecha Poznań.

Skład Chrobrego: Szymański (70. Rzepecki) - Ilków-Gołąb (60. Pisarczuk), Horoszkiewicz, Michalec, Samiec (60. Hodowany), M. Machaj (70. Gąsior), Gąsior (46. Malinowski), B. Machaj (70. Wojciechowski), Szczepaniak, Wojciechowski (46. Sędziak), Górski.

Więcej o: