Transfery. Lechia Gdańsk wykupiła dziś Flavio Paixao ze Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław doszedł do porozumienia z Lechią Gdańsk w sprawie transferu Flavio Paixao. Transfer piłkarza został dziś sfinalizowany.
- To prawda, że Śląsk osiągnął porozumienie z Lechią w sprawie transferu Flavio. Wszystko jest ustalone. Myślę, że w poniedziałek transfer zostanie sfinalizowany - powiedział rano portalowi wroclaw.sport.pl Daniel Weber, menadżer portugalskiego piłkarza.

Po godzinie 13. Śląsk na swojej oficjalnej stronie internetowej potwierdził, że Flavio Paixao został sprzedany do Lechii Gdańsk. Nie wiadomo, ile Lechia zapłaci Śląskowi za ten transfer. Nieoficjalnie wiadomo, że w grę może wchodzić około 150-200 tys. zł.

Przypomnijmy, że kontrakt Flavio Paixao ze Śląskiem jest ważny do 30 czerwca 2016 roku. Śląsk chciał przedłużyć umowę z Portugalczykiem, ale wrocławian ubiegła Lechia Gdańsk. W efekcie 10 stycznia Flavio podpisał umowę przedwstępną z Lechią.

Tsubasa z Wrocławia. Czy Japończyk Ryota Morioka podbije polską ekstraklasę?

Zgodnie z przepisami UEFA i PZPN piłkarz na pół roku przed końcem kontraktu może podpisać przedwstępną umowę z nowym pracodawcą, a latem odejść za darmo. I z takiej możliwości Paixao skorzystał.

Decyzja Portugalczyka doprowadziła do wściekłości trenera Romualda Szukiełowicza.

Szkoleniowiec wrocławian twierdził, iż Paixao obiecał mu, że wrocławski klub będzie miał pierwszeństwo w prowadzeniu rozmów o nowej umowie. Tak się nie stało i Portugalczyk przyjął ofertę Lechii, nie informując o tym nikogo w Śląsku. Szefowie i trenerzy o transferze dowiedzieli się już po fakcie.

W efekcie Szukiełowicz przesunął Flavio Paixao do III-ligowych rezerw Śląska, z którymi Portugalczyk trenował i wyjechał na zgrupowanie do Dzierżoniowa.

Dodajmy, że Flavio był zawodnikiem Śląska jest od 2014 roku. Rozegrał łącznie 71 ligowych spotkań, w których strzelił 24 bramki. W obecnym sezonie zdobył pięć goli i był najlepszym strzelcem wrocławskiej drużyny.

Przypomnijmy, że w styczniu kontrakt z Lechią podpisał także, jego brat bliźniak Marco Paixao.

Nowy dyrektor sportowy piłkarskiego Śląska: Marzy mi się stadion pełny pikników!