Pogoń ma nowego szefa skautingu

Szefem skautingu Pogoni Szczecin został Łukasz Becella.
W ostatnim czasie Łukasz Becella pracował w Śląsku Wrocław, gdzie w sztabie Tadeusza Pawłowskiego był asystentem trenera oraz szefem skautingu. Z wrocławskim klubem rozstał się pod koniec października 2015 roku. Kilka lat temu Becella rozpoczął również współpracę z trenerem Rafałem Janasem w reprezentacji Polski do lat 18. Obecnie jest asystentem tego selekcjonera w kadrze do lat 19. Jest również trenerem UEFA Pro. Przez zdecydowaną większość swojej kariery trenerskiej Becella związany był ze Śląskiem Wrocław. W przeszłości prowadził m.in. rezerwy i drużynę Młodej Ekstraklasy tego klubu. Był także II trenerem I-ligowego MKS-u Kluczbork.

- Ze Śląskiem byłem związany od wielu lat i wiadomo, że była to również emocjonalna wieź. Czuję smutek po zwolnieniu, ale obecnie nie chcę tego szerzej komentować bo to nie są proste sprawy - mówił w listopadzie Becella. - Przez jakiś czas chcę odpocząć, bo w ostatnim czasie stale byłem poza domem. Gdzie będę dalej pracował nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć.

Po trzech miesiącach przerwy wraca do zawodu i będzie szefem skautingu w Pogoni. Na razie nie wiadomo jeszcze jaki będzie zakres jego obowiązków, ale w Szczecinie po raz kolejny pokazują, że rozwinięcie siatki skautingowej jest jednym z priorytetów. W ostatnim czasie klub na żywo obserwował nie tylko młodych zawodników z regionu, ale jeździł także na zagraniczne spotkania, na przykład na Słowację.