Kszczot, Swoboda, Majewski i Bukowiecki 12. lutego w Arenie Toruń

Już w piątek w Arenie Toruń zaprezentują się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki.
Tegoroczna edycja Copernicus Cup uznawana jest za wyjątkowo ciekawą. Organizatorzy zaprosili wielkie postacie tej dyscypliny sportu. Szczególnie interesująco zapowiada się kreowany na hit dnia bieg na 800 metrów mężczyzn. Rywalem Adama Kszczota, naszego srebrnego medalisty mistrzostw świata z Pekinu, będzie Mohammed Aman - złoty medalista globalnego czempionatu IAAF z Moskwy (2013) oraz z hal w Stambule (2012) i Sopocie (2014). W biegu wystartuje również brązowy medalista olimpijski z Londynu Kenijczyk Timothy Kitum.

Na dystansie 800 metrów kobiet ubiegłoroczna halowa liderka światowych tabel Brytyjka Jenny Meadows zmierzy się z polskimi liderkami biegów średnich - Joanną Jóźwik i Angeliką Cichocką. W skoku o tyczce mężczyzn widzowie będą mogli zobaczyć polskich asów tej konkurencji -medalistów mistrzostw świata Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska.

Nie zabraknie również gwiazd młodego pokolenia, przygotowujących się do startu w lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy. W Arenie Toruń na 60 metrów pobiegnie mistrzyni Europy juniorek Ewa Swoboda, a w pchnięciu kulą doświadczony czempion Tomasz Majewski rywalizować będzie z utalentowanym i bijącym rekord za rekordem Konradem Bukowieckim.

Bilety można kupić za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Ceny zaczynają się od 15 złotych. W sprzedaży dostępne są również specjalne pakiety VIP.

Program minutowy zawodów

Mityng Copernicus Cup to jedna z imprez lekkoatletycznych, której organizacją Toruń chce udowodnić swoje atuty jako miasta-kandydata do organizacji Halowych Mistrzostw Europy 2019. Rywalem Torunia w tych staraniach jest m.in. Glasgow.