Emocjonujący mecz Energi niestety bez happy-endu

Katarzynki przegrały z trójmiejskim zespołem 74:76.
Torunianki kiepsko rozpoczęły to spotkanie. Pierwsze cztery punkty zdobyły rywalki, w kolejnych minutach mecz się jednak wyrównał. W ekipie Basketu 90 punktowała przede wszystkim podkoszowa Paris Johnson , w Enerdze wyróżniały się Matee Ajavon i Paulina Misiek . Końcówka pierwszej odsłony należała do naszego zespołu - po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadziliśmy 21-17. Początek drugiej kwarty to dwa celne rzuty z dystansu w wykonaniu Katarzynek. Najpierw za trzy rzuciła Weronika Idczak , a chwilę później Emilia Tłumak . Zresztą popularna Szpila nie tylko zdobywała punkty, świetnie też radziła sobie w pozostałych elementach gry - notowała zbiórki, asysty i przechwyty. Efekt? Podopieczne Elmedina Omanicia odskoczyły rywalkom na dziesięć oczek. W tym momencie jednak piąty bieg włączyła Jelena Skerović . Rozgrywająca świetnie kierowała akcjami Basketu 90. Bardzo dobrze grała też wspomniana już Johnson (po dwóch kwartach 10 pkt., 8 zb. i 2 as.) i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Energi. Po przerwie na parkiecie dominowały już tylko gdynianki. Dobre wrażenie pozostawiła po sobie m.in. Kamila Podgórna , która w całym meczu zanotowała 100 proc. skuteczność rzutów z gry (4/4). Świetnie akcje kreowała Skerović. I to mimo czterech fauli na koncie. Po trzech kwartach Basket 90 prowadził już 55-62. Ostatnia kwarta fatalnie zaczęła się dla torunianek, które przez pierwszych 5 min. nie zdobyły ani jednego punktu! Problemów ze skutecznością nie miały za to zawodniczki Katarzyny Dydek, które powiększyły przewagę do szesnastu punktów. Katarzynki nie zamierzały jednak się poddawać. Nadzieję na zwycięstwo Torunia odżyły po indywidualnych akcjach Ajavon, a po trójkach Idczak i Renee Taylor Gdynia prowadziła już tylko 74-76. Niestety, zawodniczki Energi w decydującej akcji przeprowadziły nieskuteczną akcję i wynik już się nie zmienił. Warto dodać, że oba zespołu do meczu przystąpiły osłabione. Na parkiet nie wybiegły Victoria Macaulay (Energa) i Agnieszka Bibrzycka (Basket 90).

Basket 90 Gdynia - Energa Toruń 76-74

17-21, 22-19, 23-15, 14-19

Basket 90: J. Skerović 16, A. Kotnis i K. Podgórna po 14, P. Johnson 10, M. Bibrzycka 9, M. Malone 6, T. Troina 5, A. Jakubiuk 2, K. Suknarowska 0. Energa: M. Ajavon 18, P. Misiek 13, J. Walich 12, R. Taylor 11, W. Idczak 9, E. Tłumak 6, M. Skorek 3, S. Kudraszowa 2, C. Szczechowiak 0.