"Bieg na Igrzyska". Zakopane zamiast Dusznik

W weekend w stolicy polskich Tatr zostanie rozegrany Puchar Grupy Azoty w biegach narciarskich w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska"
Młodzi zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o punkty na trasach Centralnego Ośrodka Sportu. Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane w Dusznikach Zdroju, ale ze względu na złe warunki śniegowe na Jamrozowej Polanie zostały przeniesione do Zakopanego. W pierwszym dniu rywalizacji (6.02, początek o godz. 10) zostaną rozegrane biegi techniką klasyczną. 8,4 km przebiegną juniorzy A, po 4,8 km: juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Na dystansie 2,4 km zmierzą się juniorzy C i juniorki C, oraz juniorzy i juniorki D.

Na drugi dzień zawodów (7.02, start o godz. 10) zaplanowano rywalizację stylem dowolnym. 12 km przebiegną juniorzy A, juniorzy B - 9,6 km, po 7,2 km: juniorki A i juniorki B. Na dystansie 4,8 km zmierzą się ze sobą juniorzy i juniorki C, a juniorzy i juniorki D pokonają trasę o długości 3,6 km.

Liderami cyklu po zawodach na Kubalonce są w gronie juniorów A Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin i Justyna Pradziad z UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane, w grupie juniorów B Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk i Klaudia Kołodziej z LKS WitówSki Mszana Górna. W kategorii juniorów C prowadzą Dawid Damian z Jedności Nowy Sącz/SMS Zakopane i Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a w grupie juniorów D Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka i Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko.

W zawodach nie wezmą udziału najmłodsi biegacze - dla dwunastolatków i dzieci młodszych czyli juniorów E został przygotowany osobny cykl zawodów pod nazwą Ligi Regionalne Grupy Azoty.