Pogoń remisuje z Jagiellonią i kończy obóz w Turcji

W ostatnim meczu kontrolnym w Belek Pogoń Szczecin zremisowała z innym zespołem Ekstraklasy - Jagiellonią Białystok 1:1 (1:0). Spotkanie trwało 2x30 minut.

W meczu zagrali zawodnicy, którzy we wcześniejszych sparingach zaliczyli mniej minut, a także kilku, którzy we wczorajszej grze z AS Trencin wchodzili na boisko z ławki rezerwowych.

- Dla nas jest to rodzaj treningu - zaznaczał Czesław Michniewicz przed pierwszym gwizdkiem.

W składzie rywali było więcej doświadczonych zawodników. Wystąpili m.in. Rafał Grzyb, Marek Wasiluk, Sebastian Madera i Piotr Grzelczak.

Sam pojedynek był dość wyrównany. Pierwsi bramkę zdobyli Portowcy. Ładnym strzałem po długim słupku bramki z szesnastu metrów popisał się Dawid Kort. "Korcik" strzelił drugą bramkę w ciągu dwóch dni.

Po przerwie trener Michniewicz dokonał dwóch zmian. Za Sebastiana Murawskiego wszedł Hubert Matynia, a za Ismaela Traore Marcin Listkowski. W drugiej odsłonie do wyrównania doprowadził Marek Wasiluk. Rosły obrońca wykorzystał spore zamieszanie w naszym polu karnym po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego. Obie ekipy stworzyły sobie jeszcze kilka dobrych okazji podbramkowych, ale żadnej nie potrafiły wykorzystać. Piłkarze z Białegostoku trafili między innymi w słupek, a szczecinianie odpowiedzieli piękną akcją, która zakończyła się podaniem w pole karne przez Miłosza Przybeckiego i minimalnie niecelnym uderzeniem Marcina Listkowskiego.

Sparing (2x30 min.) Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

28' Dawid Kort - 42' Marek Wasiluk

Pogoń Szczecin: Adrian Henger - Sebastian Rudol, Michał Stańczyk, Sebastian Murawski (31' Hubert Matynia), Ricardo Nunes - Ismael Kam Traore (31' Marcin Listkowski), Jakub Piotrowski, Dawid Kort, Michał Walski, Miłosz Przybecki - Adam Nagórski.