Warta Poznań przegrała sparing z rezerwami Legii Warszawa. Mecz zakończony przedwcześnie z powodu przepychanki

Rezerwy Legii Warszawa pokonały Wartę Poznań 2:1 w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Grodzisku Wlkp. Dla stołecznej drużyny gole strzelili Eryk Więdłocha i Michał Trąbka, ze strony ?Zielonych? odpowiedział Krystian Łukaszyk.

Mecz towarzyski między Wartą Poznań a Legią II Warszawa odbył się w Grodzisku Wielkopolski, gdzie rezerwy wicemistrza Polski przygotowują się do rundy wiosennej. W pierwszej połowie legioniości oddali zaledwie jeden celny strzał i to wystarczyło, by prowadzić. W 28. minucie Eryk Więdłocha dobiegł do prostopadłego podania i strzałem przy słupku pokonał Mateusza Filipowiaka. "Zieloni" częściej atakowali, mieli wiele rzutów rożnych, ale nie potrafili przełożyć swoich okazji na bramki.

Po legioniści grali lepiej od zespołu z Poznania. Przeprowadzali sporo ataków skrzydłami i po jednym wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego. Z dość ostrego kąta na mocne dośrodkowanie zdecydował się Michał Trąbka, piłka przefrunęła ponad głowami zawodników i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza Warty. Bramka kontaktowa dla poznaniaków padła w 79. minucie, gdy dobrą akcję i dośrodkowanie z lewego skrzydła Krystian Łukaszyk wykończył strzałem z powietrza.

W samej końcówce meczu - około 88. minuty - doszło do starcia Łukasza Spławskiego z jednym z legionistów. Starcie dwóch piłkarzy szybko zmieniło się w masową konfrontację zawodników obu drużyn, której nie szło już powstrzymać. Sędzia meczu postanowił już nie wznawiać gry i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Legia II Warszawa - Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Eryk Więdłocha (28. minuta), 2:0 Michał Trąbka (67.), 2:1 Krystian Łukaszyk (79.)

Wyjściowy skład Legii: Kąkolewski - Szrek, Żyro, Małachowski, Rakowski, Michalak, Urbański, Karbowy, Hołownia, Trąbka, Więdłocha.

Wyjściowy skład Warty: Filipowiak - Koziorowski, Marciniak, Onsorge, Solarek - Laskowski, Białożyt - Biegański, Brylewski, Ciarkowski - Spławski.