Developres SkyRes Rzeszów na dnie ORLEN Ligi. Drużynie brakuje ambicji

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów ostatnio znalazły się na cenzurowanym u prezesa klubu. Wszystko przez ich słaby występ w meczu z Legionovią Legionowo, który przegrały we własnej hali 0:3. Niewykluczone, że klub wyciągnie wobec zawodniczek konsekwencje.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSobotnia porażka Developresu SkyRes Rzeszów z borykającą się z problemami finansowymi Legionovią Legionowo przelała czarę goryczy. W klubie, w którym wszystko dopięte jest na ostatni guzik, brakuje tylko... drużyny. Zawodniczki, w przeciwieństwie do koleżanek z Legionovii, nie muszą czekać miesiącami na wypłaty. Mają zapewnioną odpowiednio opiekę medyczną, odżywki i sprzęt sportowy, a mimo to grają słabo i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Dlaczego? Wiceprezes Developresu, Wiesław Kozieł nie ukrywa. - Ta drużyna nie ma charakteru - rozkłada ręce Kozieł, który po wspomnianej porażce nie wytrzymał. Kilka minut po meczu, na środku boiska w mocnych słowach wyraził swoje niezadowolenie z postawy zespołu. - Byłem zdegustowany. Nie tylko poziomem gry, ale przede wszystkim brakiem ambicji - podkreśla.

Rozczarowany był też prezes Rafał Mardoń. - Nie wyglądało to dobrze. Nie utrzymaliśmy równego poziomu. Podobnie jak w poprzednich meczach z Impelem Wrocław i z Dąbrową Górniczą. Prowadziliśmy, dobrze zaczynaliśmy, ale w pewnym momencie coś się zacięło - mówi Mardoń.

W środę Developres czeka mecz ligowy w Muszynie. W poniedziałek z kolei zespół zagra w Łodzi. Niewykluczone, że po tych meczach dojdzie do spotkania przedstawicieli klubu z zespołem. O tym czy posypią się kary na razie nie wiadomo. - Musimy spokojnie zastanowić się co zrobić. Gorzej już być nie może. Dlatego potrzeba spokoju - twierdzi prezes Mardoń.

Zawodniczki zdają sobie sprawę, że zawiodły. - Wstyd. Momentami nie potrafiłyśmy się w ogóle odnaleźć na boisku, nie potrafiłyśmy ze sobą rozmawiać. Zachowałyśmy się frajersko - przyznaje Magda Jagodzińska, atakująca Developresu, który z dorobkiem zaledwie czterech punktów zamyka tabelę w ORLEN Lidze. Rzeszowski zespół przegrał siedem ostatnich meczów.

Szansą na rehabilitację będą dwa najbliższe spotkania. Problem w tym, że zarówno zespół z Muszyny, jak i z Łodzi to o wiele silniejsi rywale niż Legionovia. W poprzedniej rundzie Developres przegrał z tymi drużynami nie zdobywając nawet seta.

Początek meczu Developresu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.