Bydgoszcz przygotowuje się do meczu U-21 i młodzieżowego EURO

23 marca piłkarska młodzieżówka zagra w Bydgoszczy z Finlandią. PZPN chce zgromadzić na trybunach jak najwięcej kibiców. Bilety będą kosztować 5-10 zł.
W tym roku młodzieżówka zagra 8 spotkań towarzyskich, głównie na arenach młodzieżowegi EURO 2017. Wśród nich jest stadion Zawiszy. - Oficjalna nomenklatura to U-21, ale tak naprawdę grają zawodnicy do lat 23. Wiek 21 lat dotyczy początku eliminacji, chodzi o zawodników z rocznika 1994 i młodszych - mówi Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes piłkarskiej centrali.

Mecz z Finalndią zaplanowano na 23 marca. Wieczorem tego dnia pierwsza reprezentacja zagra w Poznaniu z Serbią. - Mecz w Bydgoszczy chcemy rozpocząć ok. 16.30, ale decydujący głos będzie miał właściciel praw do transmisji, czyli Polsat - mówi Nowak. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie wyznaczona trybuny VIP i trybuny prasowej. Mogą zostać przeniesione na trybunę B, to tam znajduje się całe zaplecze, w tym sala konferencyjna. Reprezentacja będzie zakwaterowana na obiektach Zawiszy.

W orbicie zainteresowań Marcina Dorny są zawodnicy znani z ligowych boisk i pierwszej reprezentacji - Bartłomiej Dąbrowski (Jagiellonia Białystok), Karol Linetty (Lech Poznań), Radosław Murawski (Piast Gliwice), Piotr Zieliński (Empoli), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów), Bartosz Kapustka (Cracovia) i Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam). Oni jednak raczej będą w Poznaniu z drużyną Nawałki.

- Bilety planujemy w przedziale 5-10 zł. Szkoły dostaną je bezpłatne. Liczymy na dużą frekwencję, która będzie dobrym potwierdzeniem wyboru naszego miasta do grona organizatorów mistrzostw Europy - mówi Nowak.

Kolejny mecz, w Wielką Sobotę, ma zostać rozegrany we Włocławku. Rywale, Białorusini, zgłosili problemy z transportem. - Negocjujemy i mamy nadzieję, że ten mecz dojdzie do skutku - mówi Nowak.