Sport.pl

Short-track. Czwarte miejsce sztafety na mistrzostwach świata

Polska sztafeta kobieta zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata juniorów w short-tracku.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na zawodach w Sofii Polki rywalizowały w następującym składzie: Magdalena Warakomska i Patrycja Markiewicz (obie Juvenia Białystok) oraz Oliwia Gawlica (AZS Politechnika Opolska) i Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg). Nasza sztafeta zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym i awansowała do półfinału. W nim również uplasowała się na drugiej pozycji i dzięki temu wystartowała w niedzielnym finale. Walkę o złoto Polki rozpoczęły bardzo dobrze. Od początku objęły prowadzenie, ale niestety straciły je po siedmiu okrążeniach. Ostatecznie nasze reprezentantki zajęły czwarte, ostatnie, miejsce w finale. Wygrały Chinki przed Koreankami i Holenderkami.

Sztafeta mężczyzn (Rafał Anikiej, Łukasz Kuczyński, Krystian Korecki, Rafał Nieścier - wszyscy Juvenia) zakończyła zmagania już na eliminacjach.

Indywidualnie reprezentanci białostockiej Juvenii plasowali się daleko od czołowych miejsc. Najwyższe pozycje zajęli Warakomska i Anikiej. Zawodniczka na 500 metrów została sklasyfikowana na 17. pozycji, na 1500 była 21, a na 1000 28. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw świata juniorów Warakomska zajęła 20. miejsce. Z kolei łyżwiarz zajął 18. pozycję w zmaganiach na 1500 metrów, 24. na 1000 metrów oraz 33. na dystansie 500 metrów. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw Anikiej został sklasyfikowany na 23. miejscu.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: