Chemik Police na zwycięską ścieżkę wrócił także w lidze. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonany

Po środowym zwycięstwie w Lidze Mistrzyń, siatkarki Chemika Police komplet punktów zgarnęły także na krajowym podwórku.
Przed tygodniem zespół Giuseppe Cuccariniego doznał pierwszej ligowej porażki w tym sezonie. Sposób na Chemika znalazły siatkarki Impelu Wrocław, które wygrały u siebie 3:2. W gruzach legł więc mit o niepokonanym klubie z Polic, dlatego MKS Dąbrowa Górnicza w sobotę przyjechał do Azoty Areny powalczyć o dobry wynik.

Trzeba było gonić

Chemiczki postanowiły sobie nieco utrudnić zadanie i przysporzyć swoim kibicom sporo emocji. Pierwszego seta wygrały co prawda bez większego problemu do 22, ale potem zaczęły się schody. Druga partia padła bowiem łupem rywalek i to w dość niecodziennych okolicznościach, ponieważ policzanki na ligowych parkietach rzadko pozwalają sobie na roztrwonienie przewagi, którą wcześniej wypracowały. Urwany set natchnął zespół z Dąbrowy Górniczej, który w trzeciej partii zgniótł Chemika. Gdy na drugiej przerwie technicznej było 16:8 dla drużyny przyjezdnej, wydawało się, że fanów w Azoty Arenie spotka kolejna niemiła niespodzianka.

Podopieczne Giuseppe Cuccariniego wzięły się jednak w garść i przeprowadziły brawurowy pościg, który jakimś cudem pozwolił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Policzanki zdobyły prawie dziesięć punktów z rzędu i odwróciły losy spotkania.

Czwarty set formalnością

Końcówka trzeciego seta natchnęła Chemika, a rywalki zupełnie pozbawiła ochoty na kontynuowanie walki. Ostatnia partia była więc już tylko formalnością. Gospodynie wygrały ją do 16 i zanotowały czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Polic nadal piastuje fotel lidera i ma sporą przewagę nad resztą stawki. Dzisiaj najjaśniejszym punktem zespołu była Izabela Kowalińska, która udanie zastąpiła nieobecną Madelayenne Montano.

Chemik Police - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16)

Chemik: Wołosz, Jagieło, Havelkova, Bednarek-Kasza, Veljković, Kowalińska, Maj-Erwardt (libero) oraz Bełcik, Pena, Werblińska.

Zdjęcie Piłka do siatkówki Mikasa MVA 1.5 Zdjęcie Piłka do siatkówki Mikasa SD 20 Zdjęcie PROMOTION TOPS Piłka do siatkówki plażowej Play time 605007
Piłka do siatkówki Mikasa M... Piłka do siatkówki Mikasa S... PROMOTION TOPS Piłka do sia...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info