Sparing Wisły Płock po mocnym tygodniu nad morzem. Porażka z Dolcanem

Płoccy piłkarze nożni przegrali w sobotę sparing w Ząbkach 1:2. Gola dla nafciarzy zdobył Jakub Bąk.

To był trzeci mecz kontrolny płocczan w okresie przygotowawczym. Wcześniej wygrali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:1) i Zawiszą Bydgoszcz (3:1).

W piątek wieczorem nafciarze wrócili ze zgrupowania w Cetniewie, gdzie dostali mocno w kość. Sobotni sparing z Dolcanem był dla nich formą odpoczynku od mocnych treningów nad morzem. Trenerzy nie mogli skorzystać z usług trzech piłkarzy Seweryna Kiełpina, Mikołaja Lebedyńskiego i Fabiana Hiszpańskiego, którzy są przeziębieni. Mimo to Wisła stworzyła dużo sytuacji, z dobrej strony pokazał się Dimitar Iliev.

Pierwszego gola Wisła straciła w pierwszej połowie. W polu karny był faulowany jeden z zawodników Dolcanu i sędzia podyktował rzut karny, który wykonywał Damian Kądzior. Jego pierwszy strzał obronił Bartosz Kaniecki, przy dobitce bramkarz Wisły nie miał już szans.

W 70. minucie drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Krzywicki. Cztery minuty później honorowego gola dla Wisły zdobył Jakub Bąk.

Płoccy piłkarze nożni dostali kilka dni wolnego, do treningów wracają we wtorek. Kolejny mecz kontrolny rozegrają 6 lutego w Uniejowie z Olimpią Grudziądz. Do 11 lutego będą się przygotowywać na własnych obiektach. Potem wyjadą na zgrupowanie do Turcji, gdzie zagrają trzy sparingi. Rywalami Wisły będą: bośniackie Mladost Doboj i Široki Brijeg oraz kazachski Szachtior Karaganda.

Prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski podkreśla, że przygotowania do rundy wiosennej przebiegają zgodnie z planem. Najważniejsze, że w drużynie nie ma kontuzji. Dodał też, że jest dopinany transfer Fabiana Hiszpańskiego, a także napastnika.

Dolcan Ząbki - Wisła Płock 2:1 (1:0)

Bramki: Dolcan - Damian Kądzior (24.), Marcin Krzywicki (70.); Wisła - Jakub Bąk (74.)

Wisła wystąpiła w składzie: Bartosz Kaniecki - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek (46. Przemysław Szymiński), Bartłomiej Sielewski (46. Marko Radić), Patryk Stępiński (65. Arkadiusz Reca) - Piotr Wlazło, Piotr Mroziński (46. Maksymilian Rogalski) - Damian Piotrowski (46. Jakub Bąk), Wojciech Łuczak (46. Dimitar Iliev), Arkadiusz Reca (46. Dawid Jabłoński) - Paweł Łysiak (46. Lukáš Kubus)

źródło: Okazje.info