Kto sprowadził Vladimira Volkova do Lecha Poznań? To były gracz Kolejorza

Reprezentant Czarnogóry Vladimir Volkov podpisał w sobotę kontrakt z Lechem Poznań. Do gry w barwach mistrza Polski nakłonił go... były gracz Kolejorza, Dimitrije Injac.
Serb Dimitrije Injac po zakończeniu kariery piłkarskiej został agentem. To on jest architektem sprowadzenia na Bułgaską lewego obrońcy z Mechelen, Vladimira Volkova. - To był mój pierwszy transfer i to od razu tutaj. Lech chciał tego zawodnika od dłuższego czasu i najważniejsze, że udało się go sprowadzić. Myślę, że jeśli pokaże taki poziom jak w przeszłości to będzie jednym z najlepszych obrońców w lidze, jak nie najlepszym - komplementuje zawodnika były lechita.

Dimitrije Injac przyznaje, że sporo opowiadał Volkovowi o atmosferze panującej na stadionie w Poznaniu. Zdaniem Injaca 29-letni obrońca powinien szybko zaskarbić sobie sympatię trybun. - Jest bardzo waleczny, a to zawsze się podoba w Poznaniu. To piłkarz z wielkim charakterem, który umie grać w piłkę i w Poznaniu to pokaże - podkreśla Serb. - Zawsze mu powtarzałem: Grałeś w wielkich klubach, a Lech jest jednym z nich. Warto tu przyjechać i grać w piłkę. To ważny krok w jego karierze - dodaje mistrz Polski z Kolejorzem z 2010 roku.

Vladimir Volkov to trzeci transfer mistrza Polski w tym oknie transferowym. Wcześniej Kolejorz zakontraktował Hiszpana Sisinio Gonzaleza Martineza oraz Duńczyka Nickiego Bille Nielsena.