Dawid Lampart zostaje w Stali Rzeszów. Duńczyk i Węgier zakontraktowani

Dawid Lampart w 2016 roku będzie żużlowcem Stali Rzeszów. Kontrakty z rzeszowskim zespołem podpisali też dwaj obcokrajowcy, Nicklas Porsing i Norbert Magosi.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMimo problemów finansowych i braku licencji na występy w PGE Ekstralidze Stali Rzeszów, Dawid Lampart postanowił zostać na kolejny sezon w swoim macierzystym klubie. Wychowanek w piątek złożył podpis pod nowym kontraktem.

Umowami ze Stalą związali się również Duńczyk Nicklas Porsing i Węgier Norbert Magosi. Pierwszy z nich ostatnio występował w ŻKS Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Z tą drużyną Stal walczyła w barażu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rzeszowianie dwukrotnie bez większych problemów pokonali wtedy rywali z Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

23-letni Porsing ma na swoim koncie srebrny medal drużynowych mistrzostw Europy juniorów, wywalczony w 2012 roku. Zdobył też złoty medal drużynowych mistrzostw świata juniorów w 2013 roku.

Sporo starszy od Duńczyka Magosi w Polsce debiutował w Krośnie w 1996 roku. Reprezentował również barwy Wandy Kraków, Kolejarza Opole i Speedway Miszkolc. 41-letni Węgier w 2003 roku, będą żużlowcem Hajdu Volan Debreczyn, wywalczył srebrny medal Klubowego Pucharu Europy. Został też srebrnym medalistą Bundesligi w 2006 roku, gdy był zawodnikiem MSC Diedenbergen. Magosi ma na koncie dwa złote, trzy srebrne i brązowy medal indywidualnych mistrzostw Węgier. Do tego w 2010 roku dołożył tytuł Międzynarodowego mistrza Łodzi.

Magosi to drugi Węgier, który w 2016 roku będzie reprezentował barwy rzeszowskiego zespołu w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wcześniej umowę ze Stalą podpisał József Tabaka. Oprócz nich, wspomnianego Porsinga i Lamaprt, na torze przy Hetmańskiej będziemy oglądać Karola Barana, Macieja Kuciapę, Scotta Nichollsa oraz juniorów: Grzegorza Bassarę, Patryka Wojdyłę i Mateusza Rząsę. Trener Stali będzie Janusz Ślączka.

Żużlowcy Stali Rzeszów mają nowego kierownika