Lech Poznań wysłał SMS do kibiców: "Będzie kolejny transfer"! To Vladimir Volkov?

"Kolejne wzmocnienie Kolejorza! W piątek przylot, testy medyczne i więcej szczegółów" - takiego SMSa wysłał Lech Poznań do swoich najwierniejszych kibiców w czwartek wieczorem. Chodzi o 29-letniego lewego obrońcę z Czarnogóry, Vladimira Volkova.
Jako pierwszy informację, że chodzi o gracza KV Mechelen podał portal Sportowefakty.pl. Nasze źródła też jednak potwierdzają te doniesienia.

Jeszcze w czwartek prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak podczas audycji w Radiu Merkury zastanawiał się, czy drużynie potrzebne jest kolejne wzmocnienie. - Mamy przygotowany praktycznie gotowy transfer jednego zawodnika, ale zaczynamy się z trenerem zastanawiać. Nie mogę powiedzieć, o jaką pozycję chodzi - mówił. Trener Jan Urban tłumaczył, że wiosną jego zespół nie będzie grał tak często jak jesienią, więc nie będzie mu potrzebna aż tak szeroka kadra zespołu.

Ostatecznie Lech Poznań przeprowadzi jednak trzeci transfer tej zimy. Poinformował o tym drogą sms-ową najwierniejszych kibiców jeszcze w czwartek wieczorem. "Kolejne wzmocnienie Kolejorza! W piątek przylot, testy medyczne i więcej szczegółów" - napisał Lech do kibiców.

Do Poznania przyjedzie 29-letni lewy obrońca Vladimir Volkov, który ostatnie pół roku spędził w belgijskim KV Mechelen. Rozegrał tam piętnaście meczów i zanotował jedną asystę. To jednak bardzo doświadczony zawodnik. Posiada podwójne obywatelstwo, serbskie i czarnogórskie. W reprezentacji Serbii zagrał jednak tylko raz i gdy okazało się, że nie będzie tam dla niego miejsca, zdecydował się na występy dla Czarnogóry. Zagrał w jej barwach m.in. przeciwko Polsce w eliminacjach do mundialu w Brazylii.

Przez mistrzów Polski Vladimir Volkov był obserwowany już od dłuższego czasu. Wcześniej przez cztery sezony grał w Partizanie Belgrad, z którym trzy razy sięgnął po mistrzostwo Serbii. Ma też na koncie prawie 50 występów w europejskich pucharach. Do Mechelen odszedł latem za darmo, choć jego wartość wyceniana była na 1,5 mln euro. W swojej karierze Volkov grał też w mołdawskim Sheriff Tyraspol, serbskich OFK Belgrad i BSK Borca, a także w portugalskim Portimonense.