Pierwszy sparing Śląska Wrocław na remis. Grali nowi zawodnicy [ZDJĘCIA]

W pierwszym zimowym sparingu Śląsk zremisował 1:1 z ostatnią drużyną czeskiej ekstraklasy Banikiem Ostrawa. Gola dla wrocławian zdobył nowy kapitan Piotr Celeban.
Do pierwszego meczu w nowym roku piłkarze Romualda Szukiełowicza nie przystąpili w najmocniejszym składzie. Spotkanie z Banikiem z trybun obserwował nowy rozgrywający Japończyk Ryota Morioka. Zabrakło również czeskiego pomocnika Marcela Gecova i leczącego przeziębienie Krzysztofa Ostrowskiego. Wystąpili za to nowy węgierski pomocnik Andras Gosztonyi, gruziński defensor Lasha Dvali i testowany Ukrainiec Igor Tyszczenko.

Spotkanie choć nie imponowało tempem, było dość wyrównane. Obie drużyny w pierwszej i drugiej połowie miały kilka dobrych okazji bramkowych. Wyjątkowo nieskuteczny był napastnik Śląska Kamil Biliński, który pierwszą połowę mógł zakończyć z klasycznym hat-trickiem, ale pudłował w doskonałych sytuacjach.

Kibice bramki zobaczyli dopiero w drugiej części spotkania. Prowadzenie jako pierwsi objęli Czesi. Niezłym strzałem z ponad 20 metrów popisał się brazylijski skrzydłowy Dyjan De Azevedo. Piłka prześlizgnęła się po rękach golkipera Śląska Jakuba Wrąbla, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Wrocławianie wyrównali po czterech minutach. Zamieszanie w polu karnym Banika przytomnie wykorzystał Piotr Celeban, wślizgiem umieszczając piłkę w siatce. W końcówce spotkania Śląsk mógł zapewnić sobie zwycięstwo, ale minimalnie niecelnie z dystansu uderzał młody Daniel Łuczak.

Kolejny sparing wrocławianie rozegrają 30 stycznia. Rywalem będzie pierwszoligowy GKS Bełchatów. W czwartek podopieczni Romualda Szukiełowicza rozpoczynają kolejne zgrupowanie. Tym razem bazą treningową WKS-u będzie Trzebnica.

Śląsk Wrocław - Banik Ostrawa 1:1 (0:0)

Bramki: Celeban 62 - Azevedo 58

Śląsk: Pawełek (46. Wrąbel) - Tyszczenko (46. Zieliński), Celeban, Kokoszka (46. Pawelec), Dvali - Hołota, Hateley (46. Grajciar) - Kiełb (46. Łuczak), Gosztonyi, Dudu Paraiba (46. Dankowski) - Biliński (46. Kaczmarek)

Banik: Śrom - Sukup, Kaśa, Honis, Dostal - Ozvolda, Hruby, Mondek, Holzer - O. Sesinka. Grali ponadto: Chmiel, Foltyn, Helesić, Cervenka, Szotkowski, De Azevedo, Granecny