"Olsztyn Biega!" wraca w 2016 roku. Ale będą zmiany

Od ostatniej edycji popularnej imprezy biegowej minęły już ponad dwa miesiące. Organizatorzy zapowiadają powrót zawodów w tym roku, choć z pewnymi zmianami.
Cykl imprezy "Olsztyn Biega!" to od dwóch lat największe biegowe wydarzenie w stolicy Warmii i Mazur. W minionym roku miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogli sprawdzić swoje siły aż dziewięć razy. Co ciekawe, impreza została podzielona na dwa bloki. Pierwszy składał się z pięciu biegów po 5 km w parku Kusocińskiego, a drugi z trzech po 10 km przy CRS "Ukiel". Ostatnim etapem i zarazem największym wyzwaniem dla biegaczy był Półmaraton Jakubowy. Na mecie każdej imprezy meldowały się setki biegaczy, którzy zgodnie podkreślali doskonałą organizację zawodów.

Rok 2016 rokiem zmian

Od razu po zakończeniu zeszłorocznej edycji, wiele osób zastanawiało się, czy będą mogli przyjechać do stolicy Warmii i Mazur również w tym roku. Choć nad cyklem "Olsztyn Biega!" przez pewien moment wisiały czarne chmury, to organizatorzy uspokajają. - W tym roku ponownie zaprosimy wszystkich do wspólnej zabawy - mówi Adam Dowgird, organizator imprezy z ramienia Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". - Zostaliśmy jednak trochę zmuszeni do zmiany koncepcji zawodów. Z drugiej strony wsłuchaliśmy się w głos naszych biegaczy i pod tym kątem zmieniliśmy nasze plany na ten rok. Mogę też zapewnić, że lokalizacja zawodów [CRS "Ukiel" oraz park Kusocińskiego - red.], pozostaną bez zmian.

I dodaje: - Na pewno będzie mniej edycji, a więcej otwartych treningów. Obniżymy również wartość wpisowego, aby nasze zawody były dostępne dla jeszcze większego grona biegaczy.

Trwa dopinanie budżetu

Dowgird nie ukrywa również, że organizacja imprezy na tak wysokim poziomie wymaga sporych nakładów finansowych. -Mimo że o pieniądzach, w kontekście organizacji imprez sportowych przez organizacje pozarządowe, nie mówi się zbyt często, to zawsze są one obecne - zauważa przedstawiciel WKR "Fan". - To one weryfikują nasze możliwości organizacyjne. W tej chwili dopinamy budżet. Wspiera nas m.in. OSiR Olsztyn, miasto Olsztyn, a cały czas rozmawiamy również z potencjalnymi sponsorami. Jestem dobrej myśli.

Jak zaznaczają organizatorzy, na ostateczny kształt kalendarza tegorocznych zawodów trzeba będzie trochę czasu poczekać. - Mogę jednak zdradzić, że pierwszy bieg prawdopodobnie odbędzie się w maju, a jego dystans będzie wynosił pięć kilometrów - kończy Adam Dowgird.

Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza Olsztyn".