Dwa cele Rosy na środę. Zagrać dla Zosi, i wygrać z Sodertalje

W środę koszykarze Rosy Radom po raz przedostatni zagrają w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Rywalem naszego zespołu będzie szwedzki Sodertalje Kings, a podczas pojedynku przeprowadzona zostanie akcja pomocy dla półtorarocznej Zosi Nowakowskiej.
Radomianie do pojedynku z Sodertalje przystąpią po czterech wcześniejszych porażkach w grupie U. Już wcześniej Rosa straciła wszelkie szanse na awans do kolejnej fazy FIBA Europe Cup, ale chce się z historycznymi rozgrywkami, pożegnać z honorem.

Najlepszym sposobem na to, będzie triumf zawodników nad ekipą ze Szwecji - Sodertalje Kings. W pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym na wyjeździe podopieczni Wojciecha Kamińskiego doznali nieznacznej porażki, różnicą ośmiu punktów. Jak się miało okazać, była to dla miejscowych jedyna pełna zdobycz punktowa w rozgrywkach, bowiem pozostałe trzy mecze środowi rywale radomian przegrali.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że pojedynek piątej serii gier, wyłoni drużynę która zajmie przedostatnie miejsce w grupie.

Innym ważnym wydarzeniem, które będzie zbiórka pieniędzy na leczenie półtorarocznej Zosi Nowakowskiej.

"Zosia na co dzień jest pełnym życia słodziakiem, nie ma świadomości co ją jeszcze czeka. Maleństwo jest już po dwóch skomplikowanych operacjach. By zapewnić jej jak najlepszą opiekę, rodzice zdecydowali się na trzecią operację córci w najlepszej klinice w Niemczech, u człowieka, który nie jedno serce już uratował. Niestety operacja ta to koszt ponad 160 tyś. zł ... Dlatego prosimy Was o wsparcie! Podczas środowego spotkania ROSA Radom - Södertälje Kings wolontariusze przeprowadzą zbiórkę do specjalnie oznakowanych puszek. Prosimy o MAŁY GEST DLA MAŁEJ ZOSI . Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży rodzinę Nowakowskich do terminu operacji, a tym samym da szansę Zosieńce na życie!" - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Mecz Rosa vs Sodertalje rozpocznie się w środe o godz. 18.30.

Wpłat można dokonywać również na dane: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 25819 Nowakowska Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Już dziś możecie przekazać swój 1% podatku na pomoc dla dziewczynki. Jak to zrobić? W odpowiednim miejscu w Waszym formularzu PIT należy wpisać KRS 0000037904 , natomiast w polu "Informacje uzupełniające - cel szczególny 1%" dodajcie: 25819 Nowakowska Zofia .