Kolejna porażka Developresu w ORLEN Lidze. "Trzeba wyciągnąć wnioski"

Zespół Developresu SkyRes Rzeszów poniósł dwunastą porażkę w tym sezonie. W 15. kolejce siatkarki trenera Jacka Skroka nie dały rady trzeciej drużynie ORLEN Ligi. Przegrały 1:3 z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Developres bardzo dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Już na początku wypracował sobie kilkupunktową przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadził 16:11. - Realizowałyśmy założenia taktyczne. Bardzo dobrze przyjmowałyśmy, co przekładało się na ataki kończące - mówiła Ewa Cabajewska, kapitan rzeszowskiej drużyny, która tym razem rozpoczęła mecz w wyjściowej "szóstce".

Rzeszowianki nie zdołały jednak utrzymać przewagi. W końcówce coś zacięło się w grze zespołu trenera Jacka Skroka i gospodynie zdołały nie tylko odrobić straty, ale wyjść na prowadzenie. Ostatecznie to Tauron MKS wygrał tę partię 26:24. - Zabrakło trochę szczęścia. W końcówce przytrafiły się błędy i przegrałyśmy - przyznała Agata Skiba, przyjmująca Developresu, która w sobotę zdobyła 12 punktów dla swojej drużyny.

Drugi set kompletnie nie wyszedł przyjezdnym, które zdołały zdobyć tylko 14 oczek. - Już na samym początku dziewczyny z Dąbrowy dzięki dobrej zagrywce uciekły nam na kilka punktów i do końca kontrolowały wynik - tłumaczyła Skiba.

- Drugi set można pozostawić bez komentarza. Rozpędzony zespół z Dąbrowy dyktował warunki, a my nie mogłyśmy nic zrobić - dodała z kolei Cabajewska.

Rzeszowski zespół przebudził się w kolejnej odsłonie. 48 procentowa skuteczność w ataku przełożyła się na wynik. Developres łatwo wygrał do 13 i z nadzieją przystępował do czwartej partii. Niestety, ta jednak była powtórką drugiego, słabego seta. Przyjezdne nie kończyły swoich akcji i gospodynie szybko wygrały do 12. - Popełniłyśmy za dużo błędów. Dobrze zagrała też Sanja Popović. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski i dążyć do poprawy naszej gry. Od poniedziałku przygotowujemy się do kolejnego meczu. Z Legionovią - zakończyła Cabajewska.

Spotkanie Developresu z Legionovią Legionowo rozegrane zostanie w sobotę o godz. 17 w hali Podpromie.